گواهینامه IC

بازرسی و صدور گواهی بانکیIC

به طور کلی گواهی IC به عنوان گواهی بازرسی جهت ارایه به بانک شناخته شده است

حالا برویم به شرح کامل همه بازرگانان وتاجر هایی که در حوزه ترخیص شدن کالا ها کار میکنندبهتر از همه میدانند که داشتن مدارک برای انجام امور مربوطه یکی از موارد مهم میباشد. برای اینکه بتوانید فعالیت خودرا ادامه دهید بایداسناد لازم رابه همراه داشته باشیددر غیر اینصورت دچار مشکلات جدی خواهید شد.

گواهی های بازرسی یکی از اسناد ومدارک مورد نیازدر این زمینه می باشد. در تجارت بین المللی به دلیل اینکه فروشنده وخریدار در نقاط مختلف جهان ودور از همدیگر قرار دارند ، مشکلاتی پیش می آید از جمله یکسان بودن ویژگی های کمی وکیفی کالا با بیانات فروشنده است. در گذشته باید خود تجار در هنگام تولید وبسته بندی کالاها حاضر می شدند تا این مشکل رفع شود اما از وقتی که تجارت بین المللی گسترش یافت ، پای شرکت های بازرسی به میان آمد که این فعالیت ها را انجام میدهند یکی از شرکت ها ی بازرسی شرکت تایکو می باشد.

شرکت بازرسی بین المللی خبرگان تهران انواع گواهی بازرسی کالا را با توجه به نوع کالا که برای شروع فعالیت تجاری الزامی هستند را به تجار ارایه میدهد. شرکت تایکو با بررسی مشخصات کمی و کیفی کالا، انواع گواهی بازرسی کالا از جمله گواهی بازرسی IC را صادر می کنند.

بنابراین با در دسترس داشتن اطلاعات کافی در زمینه های مختلف دریافت گواهی بازرسی کالا بسیار مهم و ضروری است. در ادامه با شرکت بازرسی تایکو همراه باشید تا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

گواهی بازرسی جهت ارائه به بانک ( IC ) چیست ؟

یکی از انواع گواهی بازرسی کالا که باید در مورد آن اطلاع و آگاهی کامل داشته باشد، گواهی بازرسی IC می ‌باشد. چنانچه میخواهید کالایی را از نظر ظاهری و کمیت مورد آزمایش و بازرسی قرار دهید، نیاز به گواهی بازرسی IC دارید. گواهی بازرسی IC به عنوان گواهی بازرسی جهت ارائه به بانک نیز شناخته شده است.

بانک مرکزی واردکنندگان کالا را مجبور کرده که طبق مقررات اعلام شده به شرکت های بازرسی، بابت وارداتی که انجام می دهندباید گواهی بازرسی IC گرفته و سپس گواهی بازرسی IC را در سامانه گمرک آپلود کرده و اصل این گواهی را به بانک میدهند. اگر به غیر این عوامل ،عمل شود . صاحبین کالا نمی توانند ترخیص کالا خود را انجام دهند و قادر به رفع تعهد ارزی از بانک مرکزی نیستند.

آیا اخذ گواهی بازرسی IC الزامی است ؟

بسیاری از تاجران و خریداران به این علت که با شرکت تولید کننده کالا آشنایی دارند ، نیاز به بازرسی کمی و ظاهری کالاهای خود پیش از حمل را ندارند. در این زمان این سوال پیش می آید که آیا دریافت گواهی بازرسی کالا از نوع IC الزامی است؟ در جواب این سوال باید گفت :بر طبق قوانین وضع شده، داشتن گواهی بازرسی IC موقع ترخیص کالا از گمرک امری مهم و ضروری است.

زیرا اگر بخواهید ترخیص کالا از گمرک را بی هیچ ایراد واشکالی به اتمام رسانید و مهم تر از آن برای دریافت مجوز ارزی بانک مرکزی، باید مدارکی به بانک داد که،گواهی بازرسی IC جزء مهمترین این مدارک است. بنابراین حتی اگر کالا به بازرسی نیازی نداشته باشد، دریافت گواهی بازرسی IC جهت ارائه به بانک ضروری است. پس می توانید مراحل اداری ترخیص کالا از گمرک را سپری کنید و بعد به شرکت‌های بازرسی مانند تایکو مراجعه کنید ، تا با انجام کار های لازم و صدور گواهی بازرسی IC راه ترخیص کالا از گمرک را برای شما آسان سازد.

گواهینامه (بازرسی IC)

بازرسی برای بهبود عملکرد و ورود کالاهای با کیفیت انجام می شود. داشتن یک سیستم نظارتی و بازرسی هماهنگ و سازگار با مقررات همواره مورد توجه سازمان‌های و شرکت های حرفه ای و موفق بوده است . دستیابی به چنین سیستم نظارتی نیازمند استفاده از روش های بازرسی حرفه ای است. با توجه به مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کلیه کالاهای که بخواهند اعتبار اسنادی داشته باشند و گواهی بگیرند باید توسط شرکت های بازرسی ارزیابی شوند.

گواهی بازرسی یا گواهی نظارت (بازرسی کالا) سندی است که توسط یکی از شرکت های بازرسی بین المللی صادر می شودکه یکی از این شرکت ها شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران می باشد . در تجارت بین المللی طرفین تجارت در کشورهای مختلف هستند و کالا ها از هر کشوری که بارگیری می شود، بازرسی را می توان از بسته بندی شروع کرد و تا بارگیری برای حمل به کشورمورد نظر ادامه داد.

در کشور مقصد بازرسی معمولا بر روی بسته های رسیده انجام می شود و سپس گواهی استاندارد صادر می شود. بازرسی ها شامل بررسی، ارزیابی، آزمایش، نمونه برداری، اندازه گیری و عملیات مشابه و صدور گزارش و گواهی مربوط به این عملیات و ارائه خدمات مشاوره ای در این خصوص می باشد. گواهی بازرسی سندی ، جهت ارایه به بانک است که موضوع آن بر نظارت شرکتهای بازرسی جهت تأئید کمیت و کیفیت کالا است. بنابراین کالا با پروفرم و اسناد حمل که توسط شرکتهای بازرسی مورد تأئید بانک مرکزی قرار گرفته و تاییدیه داده میشود.

در بازرسی جهت ارائه به بانک، مشخصه های کمی مانند مقدار و تعداد کالا و همچنین مشخصات ظاهری کالا کنترل می شود. برای اینکه بتوانید ترخیص کالا از گمرک را بدون هیچ بدون مشکل به اتمام برسانید باید تمامی مدارک مورد نیاز جهت انجام امور مربوط به ترخیص را تهیه کنید. گواهی IC بازرسی نیز یکی از مدارک گفته شده می باشد که گرفتن آن امری ضروری است. بنابر قوانین و مقررات وضع شده داشتن گواهی بازرس به هنگام ترخیص کالا از گمرک ضروری است.

برای اینکه بتوان ترخیص کالا از گمرک را بدون هیچ مشکلی به اتمام رساند و برای رفع تعهد ارزی بانک مرکزی، باید مدارکی به بانک تحویل داده شوند؛ گواهی آی سی جزء مهمترین این مدارک است. پس حتی در صورتی که کالا به بازرسی نیازی نداشته باشد، دریافت گواهی جهت ارائه به بانک ضروری است. بنابراین می توانید مراحل اداری ترخیص کالا از گمرک را طی کنید و بعد به شرکت‌های بازرسی مراجعه کنید ، تا با انجام بررسی و بازرسی لازم به شما در این زمینه کمک کند.

شرکت بازرسی تایکو یکی از این شرکت هاست که میتوانید برای گرفتن گواهی بازرسی در ترخیص کالا به آن اعتماد کنید . اگر جزء تاجرانی باشید که دائما در حال خرید کالاهای مختلف از کشورهای خارج از مرز ایران هستند حتما اطلاع دارید که بانک مرکزی برای حفاظت از اموال و دارایی شما چنین قوانینی را وضع کرده است و در اصل دریافت گواهی بازرسی به نفع خود شماست.

پس باید به دنبال شرکت بازرسی باشید که کار خود را به بهترین شکل انجام دهد تا هم خیال شما از بابت استاندارد بودن کالا راحت باشد و هم اینکه گواهی صادره از سوی این شرکت اعتبار لازم را برای ارائه به بانک مرکزی داشته باشد.ما بدون تردید به شما شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران را پیشنهاد میکنیم..

ما در این مقاله سعی کردیم تا هر آنچه لازم و ضروری است تا شما درباره انواع بازرسی کالا و گواهی های مربوط به آن را بدانید، به طور کلی برای شما یک جا جمع کردیم تا با مطالعه ی این مقاله بتوانید اطلاعات لازم را به دست آورید.

برای مشاوره با ما در تماس باشید.
02174612 __ 02174551101-4