امروز : 1402/12/15

صدور 12 پروانه کاربرد نشان حلال برای واحدهای تولیدی گلستان

1402/03/04

صدور 12 پروانه کاربرد نشان حلال برای واحدهای تولیدی گلستان
✏️ عنوان خبر صدور 12 پروانه کاربرد نشان حلال برای واحدهای تولیدی گلستان
📌 گروه خبر اخبار عمومی
📞 تماس با ما 02174612 | 02174551101-4
🧷 نام شرکت ✔️ شرکت بارسی خبرگان بین المللی تهران

صدور 12 پروانه کاربرد نشان حلال برای واحدهای تولیدی گلستان

مدیرکل استاندارد گلستان از صدور 12 پروانه کاربرد نشان حلال برای واحدهای تولیدی استان طی اردیبشهت ماه سال 1402 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان؛ سید مهدی حسینی با اعلام این خبر افزود: صدور پروانه کاربرد نشان حلال با دریافت مدارک و انجام بازرسیهای اولیه و نهایی توسط کارشناسان استاندارد و کارشناس امور اسلامی حلال سازمان ملی استاندارد ایران و بررسی کامل مراحل تولید اعم از مواد اولیه، بسته بندی، فرآوری تولید و تایید تمام مستندات، توسط فقیه ناظر بر امور حلال مستقر در سازمان ملی استاندارد ایران صورت گرفته است.

حسینی افزود: واحد تولیدی شیر فجر گنبد برای 5 فرآورده لبنی، بهاران پیمان گلستان برای 6 فرآورده منجمد و خوشنوشان مشرق زمین برای یک فرآورده آب آشامیدنی پس از طی فرایندهای لازم، موفق به دریافت پروانه کاربرد نشان حلال شدند.

وی اضافه کرد: اخذ پروانه کاربرد نشان حلال بویژه برای صدور محصولات غذایی به کشورهای اسلامی و نیز برای فروش و مصرف محصولات در جوامع مسلمان بویژه در کشورهای غیراسلامی ضروری است.

وی در پایان با اشاره به این که سازمان ملی استاندارد ایران تنها متولی اعطای پروانه کاربرد نشان حلال در کشور است، افزود: هیچ نهاد و یا ارگان دیگری حق اعطای پروانه کاربرد نشان حلال را نداشته و واحدهای تولیدی استان حق استفاده از نشان حلال بدون دریافت پروانه کاربرد نشان حلال را ندارند.

مرجع: www.inso.gov.ir