امروز : 1403/05/02

ضرورت اعطای تسهیلات خرد و قرض‌الحسنه به مردم با استفاده از ابزارهای نوین بانکی

1402/08/09

ضرورت اعطای تسهیلات خرد و قرض‌الحسنه به مردم با استفاده از ابزارهای نوین بانکی
✏️ عنوان خبر ضرورت اعطای تسهیلات خرد و قرض‌الحسنه به مردم با استفاده از ابزارهای نوین بانکی
📌 گروه خبر اخبار عمومی
📞 تماس با ما 02174612 | 02174551101-4
🧷 نام شرکت ✔️ شرکت بارسی خبرگان بین المللی تهران

ضرورت اعطای تسهیلات خرد و قرض‌الحسنه به مردم با استفاده از ابزارهای نوین بانکی

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اهمیت پرداخت تسهیلات خرد و قرض الحسنه در میزان رضایت مردم از شبکه بانکی گفت: برنامه بانک مرکزی و شبکه بانکی توسعه تسهیلات خرد و قرض الحسنه با به به کارگیری ابزارهای نوین و غیرحضوری است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی؛ دکتر فرزین گفت: نظام بانکی به دلیل اینکه بار اصلی تامین مالی کشور را بر عهده دارد تحت فشار است.همچنین موضوع تامین مالی خرد و قرض‌الحسنه هم به صورت تکلیفی و هم غیر تکلیفی مسئولیت شبکه بانکی را در حوزه اقتصاد سنگین تر می‌کند اما تاکید ما بر پرداخت این تسهیلات به مردم در کمترین زمان و با بیشترین رضایت است.

رئیس‌کل بانک مرکزی در مراسم رونمایی از خدمت جدید بانک ملت با عنوان فرا بانک افزود: یکی از مشکلات مردم در دریافت تسهیلات مراجعات مستمربه شعب است. به کارگیری ابزار های نوین فناورانه مانند خدمت  جدیدبانک ملت که تمام مراحل دریافت خدمت را به صورت غیرحضوری ارائه می دهد، می تواند گامی مهم در ارائه خدمات سریع و آسان به جامعه باشد و این خدمت باید در تمامی شبکه بانکی فراگیر شود. 

دکتر فرزین بحث اعتبارسنجی را از دیگر مشکلات مردم در دریافت تسهیلات برشمرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه کمترین نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات پرداختی (NPL) مربوط به تسهیلات خرد است بانک ها می توانند تا حد امکان در دریافت تضامین و اعتبار سنجی با مشتریان همکاری کنند. 

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ابزارهای الکترونیک مانند سفته الکترونیک نیز می تواند در این زمینه برای بانک ها و مشتریان راهگشا باشد و امیدواریم استفاده از این ابزارها به همه بانک ها و مشتریان تسری پیدا کند. 

رئیس کل بانک مرکزی در پایان خاطر نشان کرد: امروزه هجمه ها و تخریب ها به شبکه بانکی بسیار زیاد است و با توجه به مسئولیت سنگین شبکه بانکی این فضا ناعادلانه است و باید خدمات ارزنده شبکه بانکی به اقتصاد کشور و آحاد جامعه نیز بازگو شود.

مرجع: www.cbi.ir