امروز : 1403/03/30
شعبه بوشهر
شرکت بازرسی کالا در بوشهر | خبرگان بین المللی تهران
گالری تصاویر شعبه

شرکت بازرسی کالا در بوشهر

یکی از مسائل مهمی که برای خریداران و واردکنندگان کالا از خارج از کشور بسیار حائز اهمیت بوده تا جایی که به شکل یک دغدغه دائمی برای آنها تبدیل شده است اعتماد و اطمینان نکردن به طرف مقابل در هنگام انجام معاملات بین المللی و خرید کالاست.

گاهی اوقات امکان دارد تاجر در مورد پایبندی کشور مبدا به تعهداتش در مورد کیفیت و کمیت کالا شک کند. ولی یکی از ابزارهایی که می‌تواند در این راه به خریدارکالا کمک کند و باعث بدست آوردن اعتماد و امنیت خاطر او شود ، فرآیند بازرسی کالاست.

شرکت بازرسی کالا در بوشهر به نمایندگی از شرکت خبرگان بین المللی تهران ، تمامی امور مربوط به بازرسی کالا را انجام میدهد .عملیات شرکت بازرسی کالا در بوشهر شامل نامه پذیرش بانکی،گواهی بازرسی در مبدا و مقصد و …است که این شرکت با سرعت بالا به ارائه این خدمات میپردازد.

همچنین این شرکت بازرسی نماینده رسمی شرکت تایکو بوشهر در بوشهر است که آماده همکاری جهت صدور گواهی بازرسی در مبدا برای وارد کنندگان کالا میباشد.

بعد از انتخاب کالا و شرکت مورد نظر و در نهایت خرید کالا از شرکت‌های خارجی، بایستی قبل از ارسال کالاهای خریداری شده در مبدأ دو بازرسی مهم بر روی کالاها انجام شود. این دو بازرسی عبارتند از؛ بازرسی کیفی کالا و همچنین بازرسی کمی کالا قبل از حمل برای انتقال به مقصد نهایی. که بعد از انجام این بازرسی ها موفق به گرفتن گواهی استاندارد از مبدأ خواهند شد.

پس از انجام بازرسی،توسط تایکو گواهی‌هایی با نام های “گواهی بازرسی COI “و “گواهی بازرسی IC “به صادرکنندگان ارائه میشود که داشتن آن برای ترخیص کالا از گمرک ضروری و الزامی است.


ویژگی های خدمات بازرسی کالا در بوشهر

️در هنگام انجام کارهای مربوط به بازرسی کالا، بعضی از فعالیت ‌ها مانند تحویل، پرداخت، بررسی ادعاها، تنظیم مجوز ها، اطمینان از مرغوبیت کالا و جلوگیری از ورود و صدور کالای نامرغوب و غیره براساس گواهی بازرسی کالا،انجام می شوند.

بازرسی کالا معمولا یک آزمایش منظم یا ارزیابی رسمی است. در امور تجارت، شرکت بازرسی کالا در بوشهر به انجام کارهایی از جمله اندازه‌گیری ‌ها و آزمون هایی میپردازد که برای تایید ویژگی‌های خاص موجود در کالای وارداتی انجام میشود.


مراحل بازرسی کالا در مبدا برای صدور گواهی های مورد نظر

هنگام انتخاب شرکت بازرسی کالا برای انجام بازرسی در مبدا و صدور گواهی، نکته ی مهمی که باید به خوبی به آن دقت شود این است که شرکت بازرسی انتخاب شده باید یک شرکت بین المللی با شعبات مختلف در نقاط مختلف دنیا و تحت نظر سازمان استاندارد باشد. شرکت بازرسی کالا در بوشهر از شعب شرکت خبرگان بین المللی تهران است که زیر نظر سازمان استاندارد فعالیت های خود را انجام میدهد .

در پایان بعد از بستن قرارداد با شرکت بازرسی کالا در بوشهر، بازرسان برای صدور گواهینامه بازرسی کالا در مبدا، مراحل زیر را به انجام میرسانند:

  1. انتخاب رندوم از میان کالاهای مورد نظر و بازرسی کیفی آن ها
  2. تحویل مدارک از کارفرما و بررسی دقیق آن ها
  3. تطابق دادن تمامی مدارک و همچنین کالای انتخاب شده با استانداردهای روز جهانی و کشور مبدا و مقصد
  4. در صورت وجود هر گونه تفاوت یا نقصی به تجار طلاع داده می شود تا نقص رفع شود
  5. پس از رفع نواقص دوباره بازرسی صورت می گیرد
  6. تکمیل گزارش‌های مربوط به بازرسی کالا در مبدا
  7. صدور گواهی بازرسی COI

تمامی خدمات تایکو در دریافت گواهی استاندارد از مبدأ برای واردات کالا الزامی است. و انجام هر نوع تقلب در دریافت گواهی استاندارد از مبدأ مجازات قانونی را در پی داشت.


روش‌های انجام بازرسی‌ توسط شرکت‌های بازرسی کالا در بوشهر

شرکت‌ بازرسی کالا در بوشهر بعد از انعقاد قرار داد با شرکت درخواست کننده، به کنترل و ارزیابی کالای موردنظر میپردازد که بازرسی ها به روش های زیر انجام می‌شود:

  1. بازرسی فیزیکی و چشمی
  2. بازرسی فیزیکی و چشمی به همراه بررسی اسناد
  3. بازرسی فیزیکی و چشمی همراه با نمونه‌برداری و آزمایش

بنابراین وجود شرکت‌های بازرسی کالا به منظور بررسی و ارزیابی کالا و انطباق آن با آنچه که در قرارداد ذکر شده برای انجام فعالیت‌های بازرگانی لازم است. و تایکو با داشتن شرکت بازرسی کالا در بوشهر به تاجران این امکان را میدهد تا فعالیت های تجاری خود را در راستای هر چه بهتر به انجام رسانند.

شرکت بازرسی کالا در بوشهر که نماینده ی شرکت تایکو است با اتکا به دانش و تجربه مدیریت و نیز با استفاده از بازرسان با تجربه که دارای صلاحیت و تائیدیه و مجوز در زمینه های مختلف است ؛توانسته جایگاه مناسبی را در میان شرکتهای داخل و خارج کسب کند و به عنوان یکی از مجموعه‌های معتبر جهت ارایه خدمات (بازرسی) مطرح شود.

بنابرای میتوان نتیجه گرفت که برای انجام بازرسی کالا ، با توجه به اینکه شرکتهای بازرسی بیشتر در حوزه کالاهای خاصی متخصص هستند، بهتر است ابتدا در زمینه کالای مد نظر خود تحقیق کنید و شرکتهای بازرسی متخصص را پیدا کرده وبعد از آن ، کار را به یک شرکت بازرسی بسپارید. شرکت بازرسی کالا در بوشهر با تخصص در کار خود شما را در این امر یاری میکند.