امروز : 1403/05/02
شعبه مشهد
شرکت بازرسی کالا در مشهد | خبرگان بین المللی تهران
گالری تصاویر شعبه

شرکت بازرسی کالا در مشهد

در تجارت‌های بین المللی مسئله‌ی پر اهمیت این است که تعهدات فروشنده مطابق با قرار داد باشد. بنابراین برای این که از ایجاد هر گونه مشکل و مغایرتی جلوگیری شود، شرکت‌های مستقلی با عنوان شرکت بازرسی کالا وجود دارند که محصول را از هر لحاظ بررسی می کنند.

بازرسی کالا در مشهد عبارت است از هرگونه کنترل، نظارت، بررسی، بازبینی، آزمایش، نمونه برداری، اندازه‌گیری و عملیات مشابه که در مورد کیفیت، کمیت و سایر خصوصیات کالا انجام میشود.این بررسی ها برای مطابقت کالا با شرایط قرارداد صورت گیرد که در نهایت منجر به صدور گواهینامه بازرسی کالا می‌شود.شرکت بازرسی کالا در مشهد ، ارزیابی های لازم را می تواند قبل از حمل، در کشور مبدا و یا در کشور مقصد انجام دهد.


بازرسی کالا در مشهد حین تولید یا ساخت

اگر مواد اولیه، تجهیزات، قطعات و فرآیند تولید دارای اهمیت زیاد بوده که چنانچه بعد از تولید امکان بررسی کالا بدون صرف هزینه زیاد وجود نداشته باشد؛ از بازرسی حین تولید یا ساخت بهره میگیرند. بیشتر کاربرد این روش معمولا برای مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی، ماشین آلات، تجهیزات پزشکی و … است . در این روش، نماینده شرکت بازرسی کالا در مشهد به صورت متوالی حضور خواهد داشت.

شرکت خبرگان بین المللی تهران با داشتن نماینده ها و شعب در شهرهای ایران به انجام بازرسی کالا ها اقدام میکند. شرکت بازرسی کالا در مشهد دارای متخصصانی است که بازرسی در حین تولید را انجام میدهد.


بازرسی کالا در مبدا در مشهد

COI مخفف Certificate of Inspection است. این بازرسی عبارت است از تمامی فعالیت‌های شرکت‌های بازرسی که در راستای تعیین کیفیت و کمیت کالا را شامل میشود . شرکت‌ بازرسی‌ کالا در مشهد ،دارای صلاحیت فنی و علمی است که میتواند گواهی COIکه الزامی است را صادر کند.

همچنین این شرکت بازرسی باید گزارش فنی دقیقی از بازرسی را ارائه دهد و نیروی انسانی ماهر جهت بازرسی در مبدا را داشته باشد.

شرکت بازرسی کالا در مشهد نماینده ی تایکو است که اقدامات لازم برای بازرسی کالا را انجام میدهد این شرکت دارای افراد متخصص و با تجربه است.


بازرسی کالا در مقصد در مشهد

بسیاری از واحدهای تولیدی به دلیل نیاز به تسریع در فرآیند واردات و نیاز خطوط تولید، بدون انجام بازرسی نسبت به حمل کالا مبادرت نموده و در گمرکات نسبت به انجام بازرسی در مقصد اقدام می‌نماید. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با در اختیار داشتن شعبات در کلیه استان‌های ایران، امکان انجام بازرسی کالا در مقصد و صدور گواهینامه استاندارد COI را دارا می‌باشد.


بازرسی استاندارد اجباری

همه ساله سازمان ملی استاندارد برای اینکه کیفیت کالاها و حفظ سلامت مصرف کنندگان را تضمین کند،لیستی از استاندارد اجباری برای کالاهای صادراتی و وارداتی ارائه می‌دهد. بنابراین در صورتی که، کالای مورد نظر در این لیست باشد؛ شرکت بازرسی کالا در مشهد وظیفه دارد تا بررسی کیفی از آن انجام دهد. در نتیجه این بازرسی، گواهی بازرسی به همراه گزارش آزمون و اظهار نامه تامین کننده صادر شده و بعد از ارائه به اداره استاندارد، گواهینامه COI برای کالا صادر می‌شود.


بازرسی اصالت فروشنده در مشهد

در این بازرسی، هویت و ماهیت فروشنده توسط شرکت بازرسی تایید میشود و توانایی‌های او در انجام تعهدات مورد بررسی قرار میگیرد. بازرسی اصالت فروشنده، بیشتر برای بازرگانان و تجار به دلیل وجود الزامات قانونی و قواعد بانک مرکزی استفاده میشود.

انجام بازرسی اصالت فروشنده و قیمت و ارزش پروفرما به صورت همزمان صورت گرفته و برای آن‌ها گواهی صادر می‌شود. پس از صدور گواهی بازرسی، خریدار آن را به بانک یا موسسه مالی مورد نظر تحویل می‌دهد و در این حالت با اطمینان می‌تواند با فروشنده مورد نظر قرار داد ببندد. شرکت بازرسی کالا در مشهد تمام این اقدامات را انجام میدهد و به تاجران در این راه کمک میکند تا با اطمینان کردن به این شرکت ها کارهای خود را راحتر کند.


چرا شرکت بازرسی در مشهد مورد نیاز است؟

اهمیت بازرسی کالا و تخصصی شدن آن باعث شده تا تعداد زیادی شرکت‌ بازرسی در سطح جهان بوجود آید. شرکت خبرگان بین المللی تهران یکی از شرکت های بازرسی کالا در جهان است. با توجه به اینکه بازرسی کالا به روش های مختلف و در مراحل مختلف قابل انجام است، بازرسان این شرکت‌ها بر اساس توافق صورت گرفته بین خریدار (واردکننده کالا) و فروشنده (صادرکننده کالا) به کنترل و نظارت بر کالا ها اقدام می‌کنند. این اقدامات به شرح زیر است:

  • نظارت بر روند ساخت
  • بررسی نهایی محموله
  • بررسی نهایی اسناد فنی تولید قبل از بارگیری
  • آزمایش و نمونه‌برداری از کالا جهت انطباق محصول با متن قرارداد
  • صدور گواهی‌نامه‌های لازم