امروز : 1403/05/02
شعبه قشم
شرکت بازرسی کالا در قشم | خبرگان بین المللی تهران

شرکت بازرسی کالا در قشم

قبل از صحبت درباره  شرکت بازرسی کالا در قشم  میخواهیم کمی درباره جزیره قشم و موقعیت جغرافیایی آن برای شما بنویسیم. یکی از جزایر استان هرمزگان و بزرگترین جزیره در ایران و خلیج فارس قشم است. برای اینکه موقعیت جغرافیایی این جزیره در تنگه هرمز قرار دارد برای صادرات و واردات کالا بسیار مطلوب است.

جزیره قشم دارای جاذبه های گردشگری است بنابراین سالانه میزبان تعداد زیادی توریست است. به دلیل وجودتوریست ها در این منطقه اقتصاد این جزیره نیز رشد کرده است.

جزیره قشم یکی از بنادر مهم ایران از لحاظ اقتصادی و تجاری است، علاوه بر این معادن و پالایشگاه های زیادی در این جزیره وجود دارد که به اقتصاد این جزیره کمک کرده است. همچنین صیادی نیز یکی از شغل های پر طرفدار در جزیره قشم است.

نزدیک ترین بندر به بندر قشم، بندر عباس است. فاصله آنها از یکدیگر تقریبا 20 کیلومتر دریایی است. جزیره قشم از شمال به بندر عباس، از شمال شرق به جزیره هرمز، از شرق به جزیره لارک، از جنوب به جزیره هنگام و از سمت جنوب غربی به تنب بزرگ و کوچک محدود می شود.

مساحت جزیره قشم 1491 کیلومتر است و همانطور که پیش تر گفته ایم بندر قشم به عنوان بزرگترین جزیره در خلیج فارس شناخته می شود. مساحت این جزیره 2.5 برابر جزیره بحرین است. بحرین دومین جزیره بزرگ واقع شده در خلیج فارس است.

بنابه آنچه گفته شد ،در قشم به دلیل انجام واردات و صادرات زیاد ضرورت و لزوم شرکت بازرسی کالا وجود دارد زیرا کالا ها باید از لحاظ کیفیت و کمیت بررسی شوند تا بتوانند بدون ایراد در دسترس قرار گیرند برای این کار شرکت بازرسی کالا در قشم انجام این عملیات را بر عهده دارد.

شرکت خبرگان بین المللی تهران به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های بازرسی کالا در بیشتر شهرهای ایران شعبی دارد ؛که به انجام بازرسی در کالاهای وارداتی و صادراتی میپردازد .شرکت بازرسی کالا در قشم یکی از این شعب است که به عنوان نماینده ی تایکو در این جزیره به انجام فعالیت های بازرسی کالا مشغول است.


در گمرک قشم چه رویه هایی بازرگانی و تجاری انجام می گیرد؟

گمرک قشم از گمرکات مناطق آزاد تجاری محسوب میشود. در این گمرک کارهای مربوط به واردات و صادرات قطعی و موقت انجام می گیرد.همچنین این گمرک ترانزیت کالاهای خارجی مبدا و مقصد را نیز پذیراست. امور مسافری و کابوتاژ نیز در این گمرک انجام می شود. با توجه به اینکه در گمرک قشم یک واحد قضایی مستقل وجود دارد تا هنگام ایجاد مشکل و یا قاچاق کالا عملیات لازم را انجام دهد.

همانطور که گفته شد با توجه به انجام کارهای واردات و صادرات در گمرک قشم به لزوم وجود شرکت های بازرسی میتوان پی برد زیرا باید کالا های وارداتی و صادراتی مورد بازرسی کامل قرار گیرند تا بر اساس استاندارد های مقرر باشند .برای انجام این عملیات شرکت بازرسی کالا در قشم توسط کارشناسان متخصص در این زمینه مشغول فعالیت میباشند که کالا ها با توجه به قوانین و مقررات استاندارد های بین المللی وارد و صادر شوند . این شرکت نمایندهی شرکت تایکو در قشم است.


مراحل ترخیص کالا از گمرک قشم چیست

مراحل ترخیص کالا در کلیه ی گمرک ها برای همه ی کالا ها به یک شکل است و نیاز به تنظیم اظهار نامه دارد ولی پیش از تنظیم اظهار نامه لازم است تا بخشنامه های صادر شده بررسی و در خصوص آن گمرک و آن کالا اقدام کرد تا موقع ترخیص دچار مشکل نشد.

همچنین برای حل  این مسئله میتوان از ترخیص کار و حق العمل کار ماهر برای ترخیص کالا از قشم کمک گرفت. همانطور که گفته شد در مرحله اول برای ترخیص کالا باید به تنظیم اظهار نامه اقدام کرد برای تنظیم اظهار نامه به مدارکی همچون قبض انبار، بارنامه، مدارک خرید و یا فروش کالا، بیمه نامه، مجوزات کالا، مدارک مربوط به آزمایشگاه، مدارک مربوط به بازرسی کالا، کارت بازرگانی، پروفرما، اینویس و ….. نیاز خواهید داشت.

همه ی این کارهای گفته شده کارهای سختی است که هر کسی به تنهایی قادر به انجام آنها نیست پس بهترین کار این است تا از شرکت بازرسی کالا در قشم کمک گرفت و تمامی کارها را به این شرکت سپرد.


برای ترخیص کالا از قشم چه کسی می تواند اقدام کند

برای ترخیص کالا یا باید از تمامی گمرکات یا صاحب کالا باید اقدام کرد و یا نماینده قانونی وی که به عنوان ترخیص کار و یا حق العمل کار شناخته می شود. ولی برای سهولت کار افراد میتوانند هنگام ترخیص کالا از قشم از شرکت بازرسی کالا در قشم بگیرندو این شرکت از نمایندگان شرکت خبرگان بین المللی تهران هست که کارهای مربوط به ترخیص کالا و ارزیابی های لازم را انجام میدهند.


هزینه های ترخیص کالا از قشم

هزینه هایی که برای ترخیص کالا باید وجود دارد که از دو دسته تشکیل شده است یک هزینه های جانبی ترخیص کالا ودوم هزینه های حقوق گمرکی کالا. هزینه های جانبی ترخیص کالا شامل هزینه حمل و نقل کالا، هزینه آزمایشگاه، هزینه بازرسی، هزینه بارگیری، هزینه تخلیه بار، هزینه انبار داری و …… را شامل میشود، هزینه های حقوق گمرکی کالا که شامل تعرفه های گمرکی و سود بازرگانی است توسط گمرک دریافت می شود.


ترخیص اختصاصی کالا از قشم

ترخیص اختصاصی کالا برای عرضه هرچه سریعتر انجام شدن ترخیص کالا ها به گمرکات ابلاغ شده است پیشنهاد ما به تجار و بازرگانان و تولید کنندگان عزیز این است که در زمان واردات و یا صادرات کالا خود به این نکات توجه کنید که بهتر است از شرکت بازرسی کالا در قشم تایکو کمک بگیرید تا در هنگام ترخیص کالا و  خروج کالا از قشم مشکلی بوجود نیایدو کالای مورد نظر در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه از گمرک ترخیص شود.

شرکت خبرگان بین المللی تهران با پشتوانه ی تجربه ی زیاد آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی است. کارشناسان متخصص این شرکت امور بازرسی کالا ها و حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند.