امروز : 1403/02/31
شعبه شیراز
شرکت بازرسی کالا در شیراز | خبرگان بین المللی تهران

شرکت بازرسی کالا در شیراز

برای رفع نیاز کشور واردات و صادرات انجام میگیرد به همین دلیل وجود شرکت های بازرسی کالا در سطح تجارت بین‌المللی در کارهای صادرات و واردات ضرورت دارد. در ایران هم برای انجام ارزیابی های لازم به منظور صحت و سلامت کالاها از لحاظ کمی و کیفی بازرسی های باید صورت پذیرد. بنابراین، شرکت های بازرسی کننده بسیاری وجود دارد که کار بازرسی کالا را انجام می‌دهند.


 چرا شرکت های بازرسی کالا د ر شیراز مورد نیاز است ؟

شرکت بازرسی کالا در شیراز ،یکی از شرکت های بازرسی کالا میباشد که به انجام ارزیابی های لازم برای کالا های وارداتی و صادراتی انجام میدهد.

با توجه به اینکه از بین کالاهای وارداتی بعضی از کالا ها دارای استانداردهای اجباری هستند که براساس تعرفه کالا و نظر سازمان استاندارد،بازرسی این نوع کالاها برای ترخیص وارداتی اجباری است. به همین سبب خریدار باید با یک شرکت بازرسی کننده همکاری کند. شرکت بازرسی کالا در شیراز به تاجران در این کار کمک میکنند و بازرسی های لازم برای کالاهایی که به این شهر وارد میشود را انجام میدهند.

شرکت بازرسی کالا در شیراز، تمامی عملیات برای تعیین کیفیت و کمیت کالا توسط بازرسان متخصص خود انجام می‌دهند. این شرکت دارای صلاحیت فنی و علمی بوده و امانتدار و رازدار تاجران است. شرکت بازرسی کالا در شیراز دارای نیروی انسانی مجرب برای بازرسی کالا است که در ارائه گزارش دقیق فنی بسیار دقیق می باشند.


 بازرسی کالا در شیراز چیست؟

بازرسی کالا در شیراز به این صورت است که در فرآیند بازرسی کالا ،خریدار باید حدود بازرسی را به اطلاع فروشنده یا سازنده کالا برساند و موافقت آنها را برای انجام بازرسی بدست آورد. بازرسی کالا توسط شرکت بازرسی کالا در شیراز مطابق حدود بازرسی تعيين شده در محل توليد، بسته بندی، انبار فروشنده، گمرك يا بندر مبداء، در گمرك يا بندر مقصد صورت میگیرد.

اقدامات ضروری برای ایمنی کالا از طرف فروشنده انجام خواهد شد تا هر گونه مشکل به اطلاع شرکت بازرسی کالا در شیراز برسد. کلیه مدارک مورد نظر خریدار باید پیش از انجام بازرسی کالا مستقیما توسط خریدار یا نماینده او به شرکت بازرسی کننده تحویل داده شود. در صورتی که این مدارک به موقع در دسترس شرکت بازرسی کالا در شیراز نرسد، بازرسی انجام نخواهند گرفت و شرکت بازرسی مسئولیتی در برابر آن ندارد.

شركت بازرسی کالا در شیراز به عنوان نماینده تایکو وظیفه دارد كار بازرسی را با دقت و مهارت لازم انجام دهد. در صورت بروز هرگونه اختلاف، طرفين باید از طريق مذاكره به حل و فصل اختلافات بپردازند در غير اينصورت از طریق مراجع قانونی كشور باید مورد بررسی قرار گیرد.

شرکت خبرگان بین المللی تهران به عنوان شرکت بزرگ بازرسی کالا در شهرهای ایران دارای نماینده و شعب میباشد و کالا های وارداتی و صادراتی را مورد ارزیابی قرار میدهد و بعد از تایید سلامت و استاندارد های مورد نظر گواهی های لازم را برای کالا ها صادر میکند . شرکت بازرسی کالا در شیراز یکی از شعب این شرکت است.


روش‌های انجام بازرسی‌ توسط شرکت‌های بازرسی کالا در شیراز

شرکت‌ بازرسی کالا در شیراز پس از بستن قرارداد، با شرکت درخواست کننده، به کنترل و ارزیابی کالای موردنظر اقدام میکند که بازرسی ها به روش های زیر انجام می‌شود:

 • بازرسی فیزیکی و چشمی
 • بازرسی فیزیکی و چشمی به همراه بررسی اسناد
 • بازرسی فیزیکی و چشمی همراه با نمونه‌برداری و آزمایش

بنابراین وجود شرکت‌های بازرسی کالا به منظور بررسی و ارزیابی کالا و انطباق آن با آنچه که در قرارداد ذکر شده برای انجام فعالیت‌های بازرگانی ضروری و واجب است. و تایکو با داشتن شرکت بازرسی کالا در شیراز به تاجران این امکان را میدهد تا فعالیت های تجاری خود را در راستای هر چه بهتر به انجام رسانند.


 انواع بازرسی کالا در شیراز به شرح زیر است:

 1. بازرسی انواع کالاهای وارداتی و صادراتی داخل و خارج کشور
 2. بازرسیهای بانکی در حوزه LC و IC
 3. بازرسی مواد معدنی
 4. بازرسی قبل از حمل (PSI)، بازرسی مواد اولیه و …
 5. نظارت بر انجام آزمون در محل سازنده و آزمایشگاه و صدور گواهی انجام آزمون
 6. بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولید داخل و واحدهای صنفی
 7. بازرسی کمی و کیفی از اقلام بسته بندی در صنایع پتروشیمی و سایر صنایع وابسته

چه کالا هایی در شیراز مورد بازرسی قرار میگیرد؟

همانطور که گفته شد صادرات و واردات از مهمترین بخش های تجارت است و ایران از جمله کشورهایی است که در این دو حوزه  جزء برترین کشورهای منطقه می باشد. انواع کالاهای وارداتی ایران از کشورهایی مانند چین، امارات، کره، ترکیه و آلمان انجام میشود.

 واردات ایران در حوزه های مختلفی صورت می گیرد.و شرکت بازرسی کالا در بیشتر شهرهای ایران وجود دارد تا ارزیابی های لازم برای این کالا ها را انجام دهند.از مهمترین لیست کالاهای وارداتی به ایران ماشین آلات و وسایل نقلیه می باشد. با بررسی های انجام شده در گمرک ایران می توان به خوبی متوجه افزایش واردات ماشین آلات و لوازم فنی و یدکی انواع ماشین ها از جمله سنگین و سبک بود. در لیست واردات ایران در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جرثقیل های برجی
 • قطعات ماشین های حفر زمین
 • قطعات برای تولید وسایل حمل و نقل کالا
 • لوازم لازم برای ماشین سازی
 • ماشین های بافندگی 
 • مواد شیمیایی

 شرکت بازرسی کالا در شیراز ،اقدامات لازم برای ارزیابی کیفی و کمی و مطابقت آن ها با استانداردهای بین المللی را انجام میدهد تا کالا های وارد شده به بهترین شکل در دسترس خریداران قرار گیرد و هیچ نوع مشکلی نداشته باشد.