امروز : 1403/05/02
شعبه زنجان
شرکت بازرسی کالا در زنجان | خبرگان بین المللی تهران
گالری تصاویر شعبه

شرکت بازرسی کالا در زنجان

بازرسی به معنای انجام کنترل و نظارت، بررسی، آزمایش، نمونه‌برداری، اندازه‌گیری و عملیات مشابه و صدور گزارش‌ها و گواهینامه‌های مربوط به این عملیات و همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ای در رابطه با این موضوعات می‌باشد. شرکت بازرسی کالا در زنجان ،هنگام بازرسی این عملیات را بر روی کالا هایی وارده و صادره انجام میدهد و به تاجران کمک میکند تا کالا هایی بدون مشکل را بتوانند وارد یا صادر کنند .

فعالیت شرکت های بازرسی کالا به شکل مستقل است. شرکت خبرگان بین المللی تهران برای اینکه از هرگونه اختلاف بین خریدار و فروشنده بر کالای مبادله شده جلوگیری کند.در یکی از مراحل ساخت و تولید، پیش از حمل، در مبدا و یا مقصد بنابر درخواست شرکت خریدار نظارت و بازرسی می کند.

بازرسی کالا در زنجان شامل انواع کالای وارداتی و صادراتی، انواع مواد معدنی و صنعتی، بازرسی های بانکی و همچنین نمونه برداری از واحدهای تولیدی داخل کشور است. هر کشوری لیستی از استانداردهای اجباری برای کالاهای وارداتی دارد.در صورتی که کالای مذکور در آن لیست باشد باید استاندارد مربوطه در کشور مقصد نیز رعایت شود.

همچنین آزمایشگاه هایی داخل کشور هستند که مورد تایید سازمان استاندارد بوده و وظیفه شان نمونه گیری و آزمایش کالاها است. بنابراین نتایج این آزمایشگاه ها هم باید مورد استناد شرکت های بازرسی کالا قرار می گیرد. در پایان همه این بازرسی ها، گواهی بازرسی کالا توسط شرکت های بازرسی کالا در تبریز صادر میشود و به این طریق امکان ترخیص کالا از گمرک فراهم میشود.


شرکت‌های بازرسی کالا در زنجان

سازمان ملی استاندارد ایران در مورد بازرسی کالا به تدوین مقرراتی سخت‌گیرانه و لازم الاجرا اقدام کرده است. این مقررات به منظور جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب به داخل کشور، خروج کالاهای بی‌کیفیت از کشور و نیز افزایش کیفی تولیدات داخلی و وارداتی تدوین شده است.

این سازمان با سپردن این امر به شرکت‌های بازرسی کالای مستقل، صدور گواهی‌نامه‌ استاندارد را نیز به این شرکت‌ها واگذار کرده است. شرکت بازرسی تایکو یکی از این شرکت ها است که فعالیت های خود را زیر نظر سازمان ملی استاندارد ایران انجام میدهد.

این شرکت با انجام ارزیابی و بازرسی ها بر روی کالا ها در شهر زنجان از ورود کالا های نا مرغوب و همچنین خروج کالا های بی کیفیت جلوگیری میکند .شرکت بازرسی کالا در زنجان از جمله شرکت های بازرسی معتبر و نمونه است که این شرکت از شعب شرکت تایکو میباشد .


بازرسی کالای وارداتی و صادراتی چیست؟

شرکت بازرسی کالا ، به انجام بازرسی کالاهای صادراتی و وارداتی قبل از حمل، در کشور مبدا و یا در کشور مقصد میپردازد. مسئله دیگر شرکت بازرسی کالا ،بازرسی استاندارد اجباری است که هر ساله براساس مصوبات شورای عالی استاندارد ،لیست کالاهای مشمول استاندارد اجباری وارداتی و صادراتی مشخص می شود. که شرکت ها برای تولید، توزیع، واردات و صادرات آن ها نیاز دارند تا گواهینامه انطباق با استاندارد ایران را اخذ کنند.

شرکت بازرسی کالا زنجان ، زیر نظر تایکو تبریز دارای نیروی انسانی ماهر با صلاحیت فنی و علمی است و از مراحل و روند بازرسی کالا گزارش دقیق فنی را ارائه میدهد. چگونگی زمان و مکان بازرسی کالا در اعتبارات اسنادی به طور دقیق ذکر میشود.و اگر گواهی بازرسی اخذ نشود، کالا نمی تواند از گمرک ترخیص شود.


وظایف شرکت بازرسی کالا

در انجام معاملات در تجارت جهانی، برای اینکه از بوجود آمدن اختلاف در بین خریدار و فروشنده جلوگیری شود، شرکت های بازرسی کالا تشکیل شده و فعالیت در این زمینه انجام میدهند. این شرکت‌ها با انجام نظارت و کنترل کمی و کیفی و همچنین استفاده از مکانیزم های خاص، احتمال ایجاد اختلاف بین خریدار و فروشنده را تا حد ممکن کمتر میکنند.

مهمترین مسئولیت های شرکت های بازرسی کالا از جمله شرکت خبرگان بین المللی تهران، که مطابق با قوانین سازمان های بین‌المللی است به شرح زیر است :بررسی صلاحیت و توانایی‌های کیفی فروشنده ( بازرسی اصالت فروشنده کالا)

 • بررسی کالا جهت تطابق کیفیت آن با سفارش صورت گرفته
 • ارزیابی کمیت کالا و تائید میزان سفارش شده
 • بررسی سال ساخت کالا و اطمینان از نو یا مستعمل‌ بودن آن
 • تائید محل تولید یا کشور سازنده کالا
 • بررسی نحوه بسته بندی و تائید آن
 • تائید وسیله حمل

اهمیت بازرسی کالا سبب شد تا تعداد زیادی شرکت‌ بازرسی در سطح جهان ایجاد شود. از آنجایی‌ که بازرسی کالا به روش های گوناگون و در مراحل مختلف انجام میشود، بازرسان این شرکت ها مطابق توافق صورت گرفته بین خریدار (واردکننده کالا) و فروشنده (صادرکننده کالا) اقدام به کنترل و نظارت میکند. این اقدامات شامل موارد زیر است:

 1. نظارت بر روند ساخت
 2. بررسی نهایی محموله
 3. بررسی نهایی اسناد فنی تولید قبل از بارگیری
 4. آزمایش و نمونه‌برداری از کالا جهت انطباق محصول با متن قرارداد
 5. صدور گواهی‌نامه‌های لازم
 6. بازرسی کالا در تجارت بین‌الملل

برای اطمینان از کیفیت و مرغوبیت کالا‌ی وارداتی و صادراتی در زنجان ،بازرسی کالا جزئی جدائی‌ناپذیر از پروسه واردات و صادرات در این شهر است. با انجام بازرسی ها و ارزیابی هایی که توسط بازرسان متخصص این شرکت انجام میشود میتوان از کیفیت و کمیت کالا ها اطمینان حاصل کرد .

تایکو با داشتن شعب در شهر های ایران ، به انجام بازرسی کالا اقدام میکند و کیفیت محصولات را تضمین میکند . شرکت بازرسی کالا در زنجان نماینده تایکو در این شهر به تاجران در این حوزه کمک میکند تا کالا های خود را با توجه به مرغوبیت و کیفیت خوب بتوانند وارد و یا صادر کنند.