امروز : 1403/03/30
بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل

شرکت بازرسی تایکو با سال ها تجربه در زمینه خدمات بازرسی جرثقیل، به عنوان یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در حوزه بازرسی شناخته شده است. شرکت تایکو با اخذ کلیه مجوزهای لازم از سازمان ملی استاندارد و وزارت کار، آماده ارائه کلیه خدمات بازرسی جرثقیل در سراسر ایران است.

بازرسی جرثقیل از ضرورت های سالیانه برای کلیه جرثقیل ها است. دستورالعمل بازرسی جرثقیلکه تدوین میشونداز مهمترین اهداف آنها میتوان به موارد رعایت ایمنی، تعیین ویژگی های طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی و بازرسی های دوره ای و روش های آزمون کلیه جرثقیل ها اشاره کرد.

با توجه به اینکه با ایجاد هر خرابی جرثقیل ، برنامه کاری کارگاه تحت تاثیر قرار میگیرد. بنابراین بسیار مهم است که تمامی جرثقیل ها به شکل موثری نگهداری شده و بازرسی جرثقیل به موقع انجام گیرد. بازرسی های منظم و نگهداری پیشگیرانه توسط شرکت بازرسی تایکو می تواند در طول زمان عملیات، ایمنی جرثقیل را تضمین کند.

در شرکت بازرسی تایکو خدمات تخصصی بازرسی انواع جرثقیل بر اساس استاندارد های مقرر در سریع ترین زمان ممکن انجام میشود. این شرکت با در اختیار داشتن دفتر و نمایندگی در اغلب استان های کشور، خدمات بازرسی جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت را با بهترین کیفیت و رقابتی ترین قیمت در سراسر ایران به انجام می رساند.

به دلیل ماهیت جرثقیلها و خطرات بالقوه در هنگام بهره برداری از آنها ، ایمنی مهمترین فاکتور‎‏به حساب می آید۔ از این رو فعالیتهای بازرسی مورد نیاز برای حصول اطمینان از ایمنی و عملیات نگه داشتن‎ ‏این تجهیزات، بسیار حیاتی است تیمی مجرب از بازرسان متخصص در زمینه جرثقیل در واحد بازرسی فنی جرثقیل‎ ‏شرکت تایکو گرد هم آمدند تا خدمات فنی مورد نیاز این صنعت را برای کارفرمایان محترم فراهم آورند۔ بخشی از خدماتی‎ ‏که این واحد ارائه میکند، عبارت است از :‎

  • بازرسی جرثقیل های سقفی
  • بازرسی جرثقیل های سیار
  • بازرسی جرثقیلهای برجی
  • بازرسی جرثقیلهای ‏دروازه ای
  • بازرسی جرثقیلهای دروازه ای
  • بازرسی انواع لیفتراک ها

یکی از مهمترین کارها برای امنیت محصول، سالم بودن عملکرد و ماندگاری جرثقیل در طول زمان استفاده از آن و بازرسی جرثقیل درزمان های مشخص است. ما در این مقاله می خواهیم هر چیزی درمورد بازرسی جرثقیل را لازم است را بررسی میکنیم.

پس تا پایان مقاله همراهمان شوید .


جرثقیل چیست؟

جرثقیل یک نوع ماشینی است که بوسیله طناب و قرقره هایی برای بالا کشیدن یا پایین آوردن اشیا از آن استفاده می شود. این دستگاه با بهره گیری از یک یا چند ماشین ساده ،مزیت مکانیکی و همچنین حرکت بارهای سنگین که از توانایی طبیعی یک انسان به دور است ساخته شده است.

بنابراین میتوان گفت از جرثقیل برای حمل و نقل در بارگیری و تخلیه یا برای حرکت اجسام استفاده میشود.

از جرثقیل ها بیشتر در صنایع ساختمانی یا سازه های عظیم دیگر استفاده میکنند. جرثقیل هایی که در صنایع ساختمانی کاربرد دارند معمولا به طور موقت نصب می شوند. البته می توان آن ها را روی زمین یا بر روی وسایل نقلیه مخصوصی هم نصب کرد.


منظور از بازرسی جرثقیل چیست و چه اهمیتی دارد؟

جرثقیل یک تجهیز مکانیکی است با ابعاد و اندازه های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. یک جرثقیل از قسمت های مختلفی تشکیل شده که هر کدام وظایف مخصوصی دارند.

اجزای جرثقیل هنگام کار کرد در تماس و سایش پی در پی باهم قرار دارند.هنگام جابه جایی وسایل مختلف بر جرثقیل فشار زیادی وارد میشودکه برای همین باید قبل از هر کاری از جرثقیل ها بازرسی به عمل آید.

هدف از بازرسی جرثقیل پیدا کردن اشکالات و عیب های احتمالی است که ممکن است هنگام کارکرد جرثقیل رخ دهد.

جای تاسف دارد که بعضی اوقات به دلیل کم کاری در بازرسی جرثقیل باعث به وجود آمدن خسارت و آسیب های جدی مالی و جانی می شود.

جای تاسف دارد که بعضی اوقات به دلیل کم کاری در بازرسی جرثقیل باعث به وجود آمدن خسارت و آسیب های جدی مالی و جانی می شود.

شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران با سال ها تجربه در زمینه خدمات بازرسی جرثقیل، یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در زمینه بازرسی است. شرکت تایکو با داشتن تمامی مجوزهای لازم از سازمان ملی استاندارد و وزارت کار، آماده همه ی خدمات بازرسی جرثقیل در سراسر ایران است.

بازرسی جرثقیل از اساسی ترین و پر اهمیت ترین کارها برای تمام جرثقیل ها است زیرا مقصد از نوشتن دستورالعمل بازرسی جرثقیل ،رعایت موارد ایمنی، تعیین ویژگی های طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی و بازرسی های دوره ای برای جرثقیل ها است.

بازرسی کردن جرثقیل ها توسط ماموران بازرسی ایمنی بهداشت انجام می شود که از نظر فنی و یکی بودن قطعات جرثقیل با استانداردهای بین المللی که به شکل لیست هایی در اختیار بازرسان قرار داده می شود تا صدور یا عدم صدور گواهی سلامت جرثقیل عملی شود.

اگر عیب هایی در قطعات جرثقیل دیده شود به صاحبان این جرثقیل ها فرصت می دهند تا که این ایراد ها را رفع کرده و سپس دوباره برای گرفتن صدور گواهی سلامت جرثقیل اقدام کنند.

بعد از بررسی و پیدا کردن علت هر حادثه توسط بازرسان شرکت بازرسی، اگر مطمیئن شدند که وقوع حادثه به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و کاربری است. مسئولیت تماماً به عهده استفاده کننده خواهد بود.

ولی اگر شرکت بازرسی در مراحل بازرسی و عدم تشخیص درست کم کاری داشته باشد، با تشخیص کارشناس مقصر شناخته می‌شود. مقصر اتفاق هر که باشد باید خسارت های ناشی از اتفاق را جبران کند و به همین دلیل صدور گواهینامه سلامت تجهیزات از شرکت‌های بازرسی معتبر یکی از کارهای مهم شناخته شده است.


بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل باید توسط شرکت‌ های مجاز انجام شود. مرکز تحقیقات وزارت کار و سازمان استاندارد مرجع صادر کننده مجوز برای سازمان‌ های مجاز بازرسی تجهیزات لیفتینگ هستند.

شرکت بازرسی تایکو با داشتن این مجوزها و کارشناسان بازرسی متخصص خود، توانایی انجام عملیات بازرسی انواع جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت را در سراسر ایران دارد. عملیات بازرسی جرثقیل به طور کلی در سه مرحله انجام میشود که به شرح زیر است:

  1. بازرسی جرثقیل حین ساخت
  2. بازرسی جرثقیل حین نصب
  3. بازرسی ادواری جرثقیل

علت بازرسی جرثقیل

همانطور که گفته شد با بوجود آمدن هر خرابی ،در برنامه ساخت و ساز تاثیر جدی وارد میشود پس به همین علت بسیار مهم است که جرثقیل های متحرک به شکل موثری نگهداری و بازرسی جرثقیل به موقع انجام شودتا مطمئن شد که در هنگام عملیات، با امنیت و ایمنی بالا صورت گیرد.

علاوه بر روند تعمیر و نگهداری، انجام تست و بازرسی جرثقیل های موبایل یا متحرک، به صورت دوره ای مورد نیاز است تا اطمینان حاصل کرد که جرثقیل های متحرک برای ادامه استفاده ایمنی دارند.

بنابراین میتوان گفت مهمترین عملیات در بازرسی جرثقیل ، انجام تست های دوره ای و اخذ استاندارد جرثقیل ها است که باعث میشود تا ایمنی بیشتر شده و به این ترتیب از بوجود آمدن حوادث تا حد زیادی کاهش داده شود .

شرکت تایکو با انجام بازرسی فنی بر روی جرثقیل ها این اطمینان را میدهد تا هنگام استفاده از این تجهیزات از بوجود آمدن حوادث جلوگیری شود و جرثقیل ها از هر لحاظ ایمنی داشته باشند.


اهمیت بازرسی جرثقیل

همانطور که قبلا هم گفته شد جرثقیل ها تجهیزاتی هستند که با جابجایی اجسام سنگین کارها را راحتر میکنند و سرعت انجام دادن کار را زیاد میکنند.

جرثقیل ها دارای انواع مختلفی هستند از جمله جرثقیل سقفی، جرثقیل موبایل (متحرک)، تاور کرین (برجی) . این جرثقیل ها به این علت که در محیط باز فعالیت میکنند ،قطعات الکتریکی و مکانیکی آنها بعد از مدتی کار مداوم و شرایط جوی دچار فرسودگی و یا خرابی می شوند که به این ترتیب ممکن است جان افراد به خطر بیفتاد و خسارات جبران ناپذیری به وجود آید .

بنابراین برای کاهش خطرات لازم است تا بازرسی جرثقیل توسط شرکت بازرسی کالا که دارای تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه میباشند انجام گیرد.

بعد از انجام بازرسی جرثقیل توسط این شرکت عدم انطباقات آن با استاندارد معلوم میشود. این عدم انطباقات توسط گزارش بازرسی به اطلاع کارفرما رسانده می‌شود.

در صورت خوردگی یا شکستگی هر یک از قطعات و تجهیزات و یا نیاز به روغن کاری، تعمیر و تعویض قطعات هیدرولیکی، مکانیکی و برقی، همه موارد باید برطرف شوند.این عملیات ذکر شده توسط شرکت تایکو انجام میگیرد. و گزارش های لازم به اطلاع کار فرما می رسد.


انجام بازرسی فنی چه ضرورتی دارد؟

در کارگاه‌ها، معمولا کارفرمایان برای اطمینان از امنیت مراحل کار و جلوگیری از ایجاد اتفاقات جبران ناپذیر و تاخیر احتمالی در کار شرکت پیمانکار را به انجام بازرسی فنی و دریافت گواهینامه سلامت برای تجهیزات مشمول استاندارد اجبار میکند. پس اگر در بازرسی ها، ایرادی مخالف با استانداردها دیده شد مجوز داده نمیشود زیرا اگر مشکل رفع نشود می تواند سبب بروز حادثه هایی خواهد شد.

هر خرابی و مشکل جرثقیل ، بر برنامه کاری کارگاه اثر مخرب می گذارد. به این علت خیلی مهم است که تمامی جرثقیل هاباید به طور خوب نگهداری شده و بازرسی جرثقیل باید در زمان مشخص و همان ابتدای کا انجام گیرد.زیرا بازرسی های منظم می تواند در طول زمان کار، امنیت جرثقیل را تضمین کند.

ما در شرکت بازرسی تایکو خدمات و اقدامات تخصصی و با کیفیت بازرسی انواع جرثقیل را بر اساس استاندارد در کمترین زمان ممکنانجام می دهیم . شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران با در اختیار داشتن دفتر و نمایندگی در اغلب استان های کشور، خدمات بازرسی جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت را با بهترین کیفیت و رقابتی ترین قیمت در سراسر ایران انجام می دهد.


بازرسی ادواری

با توجه به اینکه جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت آن، ایمنی کاربری و افزایش قابل توجه عمر دستگاه را تضمین میکند . شرکت بازرسی تایکو با داشتن همه مجوزهای لازم از مراجع مربوطه و سال‌ها تجربه در بازرسی جرثقیل، میتواند در ایمن ‌سازی جرثقیل‌ ها کمک کند. علاوه بر برنامه تعمیر و نگهداری منظم، تست و بازرسی جرثقیل، به صورت دوره ای توسط این شرکت انجام میشود تا از ایمنی جرثقیل ها برای ادامه استفاده اطمینان لازم را بدست آورد.

بازرسی تاور کرین، بازرسی جرثقیل موبایل، بازرسی کلایمر، بازرسی بالابر کارگاهی، بازرسی جرثقیل سقفی و دروازه ای بازرسی جرثقیل مونوریل و بازرسی تجهیزات باربرداری (تسمه و بلت و چشمی و شگل و غیره) خدمات هستند که توسط شرکت بازرسی تایکو انجام میگیرد.

شرکت بازرسی تایکو به پشتوانه سال ها تجربه و داشتن مجوزهای لازم از موسسات دارای صلاحیت، می تواند در مباحث ایمنی مربوط به بازرسی انواع جرثقیل و بالابر در کنار افرادی که از این تجهیزات استفاده میکنند خواهد بود.


روال بازرسی جرثقیل

در صورتی که به بازرسی جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت لازم باشد باید مشخصات فنی دستگاه، تعداد و محل بازرسی را به شرکت بازرسی تایکو اعلام کرد. سپس از طرف این شرکت بازرسی پیش فاکتور دریافت می‌کنید.‌ پس از اعلام موافقت و پرداخت پیش فاکتور، در سریع ترین زمان ممکن بازرس متخصص از طرف این شرکت به محلی که جرثقیل آنجا هست، فرستاده میشود تا کار بازرسی و کلیه تست های مورد نیاز انجام دهد.

در صورتی که دستگاه‌ مورد بازرسی بر اساس استاندارد مربوطه باشد، گواهینامه سلامت جرثقیل را دریافت خواهد کرد. در خلاف این صورت، گزارش عدم انطباق با تمام جزییات برای کارفرما ارسال می شود.

پس برای اینکه بتوانید از سلامت جرثقیل های مورد استفاده خود اطمینان حاصل کنید و از بوجود آمدن خسارات تا اندازه زیادی جلوگیری کنید بهتر است از شرکت تایکو کمک بگیرید تا از بازرسی های این شرکت توسط تکنسین های متخصص بهره مند شوید.

بازرسی جرثقیل سقفی‎
بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل سقفی‎

مشاهده »
بازرسی جرثقیل ای سیار‎
بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل ای سیار‎

مشاهده »
بازرسی جرثقیلهای برجی‎
بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیلهای برجی‎

مشاهده »
بازرسی‎ جرثقیلهای ‏دروازه ای
بازرسی جرثقیل

بازرسی‎ جرثقیلهای ‏دروازه ای

مشاهده »
بازرسی انواع لیفتراک ها
بازرسی جرثقیل

بازرسی انواع لیفتراک ها

مشاهده »