امروز : 1402/03/17
بازرسی در حین ساخت استاندارد ملی 7911 IS
بازرسی در حین ساخت بویلرهای فایرتیوب آب گرم، آب داغ و بخار بر اساس استاندارد ملی 7911 IS

بازرسی در حین ساخت استاندارد ملی IS7911

بازرسی دیگ بخار و آب داغ و مخازن تحت فشار

فرآیند بازرسی دیگ بخار و آبداغ حین ساخت، دارای استانداردهای ملی به شماره ۴۲۳۱ و ۷۹۱۱  که بر طبق قوانین مقرر سازمان ملی استاندارد ایران هستند. و به جهت مطمئن شدن از اینکه مواد مصرفی، طراحی، ساخت و آزمایش‌ها و آزمون‌های NDT از همه لحاظ برطبق استانداردهای ملی گفته شده باشد، انجام میگیرد، پس لازم است تا بازرسی‌های کافی و دقیق صورت پذیرد. بنابراین براساس استاندارد ملی ۷۹۱۱ هر دیگ در حین ساخت باید بوسیله بازرس رسمی یا گواهی شده از طرف سازمان ملی تایید صلاحیت ایران، مورد بازرسی قرار گیرد.

فرایند بازرسی حین ساخت دیگ و مخزن

امروزه ،با افزایش روز افزون  صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و نیروگاه‌ها و تولید هزاران مخازن تحت فشاری که در این صنایع استفاده میشود، پس اهمیت بازرسی مخازن تحت فشار هم بیشتر شده است .ولی تجهیزات از نظر انواع متفاوت هستند ولی بازرسی آنها با هم مشابه است .برای اینکه از سلامت کالا ها مطمئن شد  کدها و استانداردهای بسیاری ایجاد شده اند. و در بازرسی از این کد ها استفاده میشود.

بازرسی فنی، فرایندی است که با درست انجام شدن آن  کیفیت کالا  ضمانت میشود. در بازرسی دیگ بخار و مخازن تحت فشار به سبب استفاده زیاد آن در صنایع تاسیسات و نفت و گاز و اهمیت آن‌ها، به شکل دوره ای مراحل مختلف بازرسی انجام میشود.

تست دیگ بخار

اصولا دیگ های بخار بایستی استانداردهای بالایی داشته باشند. زیرا خطرات و حوادثی که موقع رعایت نکردن ایمنی بوجود می آید ، از نظر جانی و مالی اغلب غیر قابل جبران میباشند . برای همین دلیل مقررات و قوانین بسیار سختی برای استفادهخ از این تجهیزات تدوین شده است. که با رعایت این قوانین میزان خطرات و خسارات تا حدودی کمتر میشود. بنابراین اگر بازرسی و تست مداوم و دوره ای از این دستگاه انجام نشود و عیب و ایراد ها شناسایی نشود، خطرات زیادی خواهد داشت.

شرکت بازرسی کالا خبرگان تهران، با انجام بازرسی و تست از قسمت های مختلف دستگاه ، توسط تکنسین های ماهر در این حوزه، نواقص احتمالی را شناسایی و در کوتاهترین زمان رفع میکند. عملیات بازرسی و تست دیگ بخار بوسیله متخصصین این شرکت ، با دقت و بصورت دوره ای انجام می شود.که انجام کلیه بازرسی های دوره ای و بازرسی تعمیرات دیگ با مجوز اداره استاندارد و اداره کار می باشد.

خدمات بازرسی دیگ بخار به عنوان یک گروه خاص از بازرسی مخازن تحت فشار از اهمیت ایمنی ویژه ای در دنیا برخوردار است زیرا هر ساله انفجار و یا آتش سوزی های زیادی از آنها در سرتاسر دنیا مشاهده میکنیم ولی با گذشته زمان روز به روز ، تکنولوژی های کنترل و دقیق تر شدن تجهیزات ایمنی افزایش یافته و از طرف دیگر نیز به دلیل گسترش استفاده از استاندارد های فنی در ساخت ،درصد این خطر کمتر شده است .بنابراین بهتر است تا  بازرسی های فنی دیگ ها تخصصی تر انجام شوند.

شرکت بازرسی کالا خبرگان تهران در بخش بازرسی دیگ بخار و مخازن تحت فشار از با سابقه‌ترین شرکت های بازرسی فنی است  که عملیات خود را بر طیق استاندارد های ملی انجام میدهد .که توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران و با پشتوانه ی تجربه و سابقه ی بازرسی در زمینه‌های تایید طراحی، بازرسی حین ساخت و ادواری بویلرهای بخار، آبداغ، آبگرم و مخازن تحت فشار براساس استانداردهای ملی مربوطه (استانداردهای ISIRI 4231 و ISIRI 7911 و ISIRI 18132 و ISIRI 13782) و استانداردهای معتبر بین المللی توانسته است با استفاده از کارشناسان متخصص و با تجربه خدمات کیفی و با ارزشی را به جامعه صنعتی ایران ارائه کند.