امروز : 1403/03/30
اندازه گیری میزان سوخت مصرفی کشتی
انجام اندازه گیری میزان سوخت مصرفی کشتی

اندازه گیری میزان سوخت مصرفی کشتی

تشخیص و شناخت میزان مصرف سوخت کشتی نسبت به ماشین یا کامیون شما خیلی سختر است.برای کشتیران ها اندازه گیری مصرف سوخت کشتی به دلایل مختلف مهم است پس باید با آگاهی از صرفه جویی در مصرف سوخت یک کشتی - مقدار سوختی که کشتی در هر مایل مصرف میکند ،می توانند راحتر حرکت کنند و مسیری امن را طی کنند.

دانستن مصرف سوخت کشتی و اندازه گیری آن، ایده مناسبی است تا از هزینه ای که برای کارکرد کشتی لازم است ، آگاه شد. و هنگام خرید یک کشتی یا موتور دریایی، مصرف سوخت از مهمترین مسائل برای مقایسه و بهره گیری است .

در بازرسی فنی بر روی اندازه گیری میزان سوخت مصرفی کشتی میتوان با بررسی های لازم اندازه درست مصرف سوخت را مشخص کرد که اگر از این مقدار بیشتر باشد به این معنی است که کشتی دارای ایرادهایی است که باعث صرف هزینه های زیاد میشود و این به ضرر مشتریان است بنابراین شرکت های بازرسی کالا از جمله شرکت بازرسی تایکو مسئول این کار هستند و ارزیابی های لازم را انجام میدهند تا بتوانند در مصرف سوخت صرفه جویی شود .

تخمین سوختن سوخت قایق شما

مصرف سوخت در کشتی با مصرف سوخت دیگر وسایل حمل و نقل متفاوت است زیرا همانطور که میدانید شرایط دریا با شرایط جاده تفاوت زیادی دارد.و زمان طی کردن یک مسافت خیلی فرق میکند، بنابراین مصرف سوخت بر حسب گالن در ساعت اندازه گیری می شودهمچنین، در حالی که بسیاری از کشتی ها دارای بازخوانی جریان سوخت هستند ، که با این تجهیز توانایی تخمین مصرف سوخت مشخص میشود که باید  هنگام خریدکشتی مسئله ای مهم است و باید دقت زیادی شود.

امروزه در بیشتر تجارات و واردات و صادرات از حمل و نقل بوسیله کشتی استفاده میشود بنابراین لازم و ضروری است تا از کشتی هایی استفاده شود که با توجه به مصرف سوخن کمتر سریعتر حمل و نقل را انجام دهند و از هر لحاظ ایمن باشند که این امر با بازرسی شرکت بازرسی تایکو که توسط تکنسین های مجرب انجام میگیرد و تمامی موارد مربوط به ارزیابی و بازرسی فنی توسط این شرکت انجام میشود .

پس با بررسی وسایل حمل و نقل دریایی و اندازه گیری میزان سوخت مصرفی کشتی بتوانند در مصرف سوخت نهایت صرفه جویی به عمل آید.که این کار همان بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی است که شرکت بازرسی موظف به انجام این امر مهم است.

کارشناس یا بازرس فنی  وظیفه دارد تا هر روز گزارش مصرف سوخت، باقی مانده در کشتی و الزامات سفر بعدی را گزارش دهد.و با این عملیات بتواند میزان سوخت مصرفی کشتی را اندازه گیری کند.

برای اندازه گیری میزان سوخت مصرفی کشتی روش های کاربردی به طور خلاصه در این مقاله توضیح داده میشود پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا از روش اندازه گیری داده ها و محاسبه مقادیر سالانه، تجهیزات اندازه گیری درگیر و غیره مطلع شوید.

به غیر از گزارش مصرف سوخت روزانه  و هنگام ورود و خروج کشتی انجام میشود، همچنین قرائت دبی سنج در رویدادهای زیر نیز لازم است تا ثبت شود:

در انتهای گذرگاه دریایی
در شروع عبور از دریا و
هنگامی که هر عملیات تعویض سوخت کامل شد

همه ی این موارد را شرکت بازرسی تایکو با در نظر کرفتن استاندارد های مقرر انجام میدهد تا در هنگام حمل و نقل توسط کشتی مشکلی بوجود نیاید و با اندازه گیری میزان سوخت مصرفی کشتی هم در هدر رفتن سوخت جلوگیری شود و هم باعث ایجاد خسارت های مالی نشود.