امروز : 1403/02/31
بازرسی ادواری استاندارد ملی 4231 ISIRI
بازرسی ادواری بویلرهای فایرتیوب آب گرم، آب داغ و بخار بر اساس استاندارد ملی 4231 ISIRI

بازرسی ادواری استاندارد ملی 4231ISIRI

استاندارد ملی به شماره ۴۲۳۱  – دیگ های بخار و آبداغ

مطابق استاندار د ملی به شماره 4231، فرایند ساخت و بازرسی حین ساخت تمامی دیگ‌های بخار و آبداغ ،انجام میگیرد که جزو استانداردهای اجباری است.

 در بازرسی فنی ،بازرسان با در نظر گرفتن این استاندارد به انجام دوره ای بازرسی ها میپردازند و به این ترتیب از دیگ های بخار و آب داغ ارزیابی هایی را حین ساخت برای ارائه ی گواهی سلامت آنها انجام میدهند.

دیگ های آب داغ و بخار براساس مصوب موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مشمول استاندارد اجباری ۴۲۳۱ است که از بخش های زیر تشکیل شده است:

  • بخش یک : کلیات
  • بخش دو : مواد
  • بخش سه : طراحی
  • بخش چهارم: عملیات حین ساخت به غیر از جوشکاری
  • بخش پنجم: مهارت و ساخت در جوشکاری
  • قسمت ششم : بازرسی و آزمایش فشار
  • قسمت هفتم : ارائه مدارک و نشانه گذاری

اهمیت دیگ بخار استاندارد

 دیگ بخار استاندارد به این دلیل اهمیت دارد که از دیگ بخار استاندارد در ظرفیت های ۳ تن بخار ، ۵ تن بخار و ۱۰ تن بخار در صنایع مختلف بسیار استفاده میکنند.

به دلیل ایجاد مشکلات هنگام استفاده از دیگ بخار غیر استاندارد در صنایع مختلف ، توجه به استاندارد بودن دیگ های بخار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دیگ بخار وسیله ای است که باعث تولید بخار با فشار های بالا می شود و این دستگاه ها از نظرکیفیت ساخت بسیار مهم هستند.

اتفاقات بسیار زیادی برای دیگ های بخار غیر استاندارد افتاده است که سبب انفجار های شدیدی شده است و خسارت های مالی و جانی بی شماری را بوجود آوره است. بنابراین برای جلوگیری از این حوادث شرکت بازرسی کالا خبرگان تهران با انجام بازرسی های ادواری از این تجهیزات که توسط بازرسان با تجربه و کار بلد انجام میدهد. تا بتواند از سلامت تجهیزات مطمئن شده و گواهی استاندارد را ارائه دهد و از بوجود آمدن خسارات تا حد امکان جلوگیری کند .

 

تایکو با سال‌ها تجربه در حوزه بازرسی دیگ بخار، یکی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌ها در حوزه بازرسی است.  این شرکت با گرفتن کلیه مجوزهای لازم از سازمان ملی استاندارد و وزارت کار، آماده ارائه کلیه خدمات بازرسی دیگ بخار و مخازن تحت فشار است.

همانطور که میدانید امروزه بسیاری از دستگاه های صنعتی مانند دیگ بخار، مجهز به سیستم‌های ایمنی پیشرفته هستند. ولی با این وجود برای مطمئن شدن از کار کرد ایمن این تجهیزات ، بایستی بازرسی دیگ بخار به شکل دوره‌ای انجام گیرد. زیرا تجهیزات و تاسیسات صنعتی از جمله دیگ بخار اغلب هزینه خرید و نگهداری بالایی دارند. بنابراین با انجام بازرسی دوره‌ای دیگ بخار، به جز حفظ ایمنی، باعث بالا رفتن راندمان کاری و طول عمر دستگاه را میشود و هزینه‌ها را نیز کمتر میکند.

شرکت بازرسی کالا خبرگان تهران ، عملیات تخصصی بازرسی دیگ بخار واترتیوب و فایرتیوب بر اساس استاندارد ملی به شماره ISIRI 4231 در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام می‌رساند. که این شرکت بازرسی در کلیه استان‌های بزرگ کشور، دارای نماینده است تا بتوانند این خدمات را با بهترین کیفیت و رقابتی‌ترین قیمت در سراسر ایران انجام دهد.

بعداز طی کلیه مراحل بازرسی اولیه، تاییدیه دیگ بخار صادر و پلاک استاندارد دیگ بخار روی آن نصب میشود. بازرسی دیگ بخار و صدور گواهینامه سلامت، کمک شایانی به افزایش طول عمر تجهیزات تحت فشار و همچنین کاهش ریسک بهره‌برداری میکند.