امروز : 1403/03/30
نمونه برداری از انواع محمولات
نمونه برداری از انواع محمولات

نمونه برداری از انواع محصولات

نمونه برداری کالا چیست؟

در عملیات بازرسی فنی نمونه برداری از انواع محصولات یکی از مهمترین بخش ها  از مراحل کنترل کیفیت محصولات است؛ که در دفعات جداگانه و در هنگام تولید و بعد از آن انجام میپذیرد. نمونه برداری از انواع محصولات در بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی­، به عنوان ابزار اصلی ارزیابی تغییرات محصول است که با این روش  می توان کیفیت نهایی محصول را بیشتر کرد و کارهاتی مهمی را برای برطرف کردن کمبود ها و مشکلات محصول ارائه داد. نمونه برداری در قالب های مختله از جمله؛ نمونه گیری پی در پی، یک باره و جفت نمونه گیری به منظور تشخیص عیوب و نواقص محصول انجام میشود.

استاندارد بازرسی و نمونه برداری چیست؟

در طول سال های گذشته و همچنین بعد از افزایش تجارت های کشورهای جهان، سازمان جهانی استاندارد برای مطمئن شدن از کیفیت محصولات مقرراتی را جهت بررسی نمونه برداری از انواع محصولات معین کرده است. در حال حاضر، استاندارد بازرسی و نمونه برداری محصول  یکی از موضوعات مهم وضروری است و بخش غیر قابل نادیده گرفتن در هنگام صادرات و واردات محصول است.

بنابراین؛ کلیه ی عملیات های نمونه برداری و بازرسی محصول به دلیل مراقبت کیفی و کمی محصولات انجام می شود، که نتیجه این ارزیابی باید مطابق  با استانداردهای جهانی باشد. شرکت خبرگان بین المللی تهران توسط بازرسان مجرب به انجام این عملیات می پردازند.


مهمترین و اصلی ترین هدف از نمونه برداری از انواع محصولات مطابق با استاندارد بازرسی ؛ افزایش کیفیت کالاها و حمایت از خریدار یا مصرف کننده است. زیرا با این کار؛ میتوان با کنترل و نظارت بر کالای وارده و بررسی آن، مانع از توزیع محصولات ایراد دار و نامرغوب در بازار شد. بنابراین؛ نمونه برداری و بازرسی دو ابزار مهم در فرآیند تولید و بسته بندی کالاها به شمار می رود.در بازرسی نفت و گاز و پتروشیمی مرحله نمونه برداری محصول مهمترین بخش از قسمت های بازرسی است برای اینکه این محصولات باید بدون ایراد وارد بازار شوند تا مورد استفاده قرار گیرند.

 

مزایای استاندارد بازرسی و نمونه برداری

یکی از اصلی ترین و اساسی ترین مزیت های استفاده از استاندارد بازرسی و نمونه برداری از انواع محصولات، کمتر شدن  هزینه خرابی محصول است که از راه حذف کردن موارد معیوب به هنگام تولید محصول میتوان انجام داد. بنابراین در مرحله بازرسی و نمونه برداری محصول ، کالاهای مشکل دار کنار گذاشته میشوند و فقط برای محصولات سالم و بدون عیب هزینه پرداخت میشود.
این کار باعث میشود تا رضایت مصرف کننده جلب شود و شکایات ناشی از خرابی کمتر شود، علاوه براین برندسازی و اعتبار شرکت مربوطه را هم به دنبال خواهد داشت نمونه برداری از انواع محصولات برطبق استاندارد بازرسی در بازرسی فنی  این توانایی را دارد تا بستر مناسبی را برای تضمین کیفیت و اصالت کالاها فراهم کند. از جمله مراحل اصلی عملیات بازرسی و نمونه برداری؛ تطبیق کیفیت کالا با ضوابط سازمان ملی استاندارد و همچنین مطابقت با استانداردهای مصرف کننده است.

جمع بندی

نمونه برداری از انواع محصولات از وظایف مهم و ضروری بازرسی و سنجش کیفیت کالاهاست که در مراحل گوناگون از جمله قبل تولید، هنگام ساخت، بسته بندی و بارگیری انجام میگیرد. نمونه برداری محصولات معمولا به شکل تصادفی و در مراحل مختلف مانند؛ نمونه گیری پی در پی، یک باره، جفت نمونه گیری و… انجام  میشود که یکی از ابزارهای مهم برای تشخیص و برطرف کردن عیب ها در عملیات تولید محسوب میشود. عملیات بازرسی و نمونه برداری از محصولات شامل مزایای زیادی است و از جمله مهم ترین آن می توان به کمتر شدن هزینه های اضافی و اهمیت برندسازی در بازار اشاره کرد.

شرکت خبرگان بین المللی تهران با انجام نمونه برداری از محصولات و بازرسی های مطابق با استاندارد های بین المللی به کاعش هزینه های اضافی کمک زیادی میکند.