امروز : 1401/07/06
بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل

به دلیل ماهیت جرثقیلها و خطرات بالقوه در هنگام بهره برداری از آنها ، ایمنی مهمترین فاکتور‎‏به حساب می آید۔ از این رو فعالیتهای بازرسی مورد نیاز برای حصول اطمینان از ایمنی و عملیات نگه داشتن‎ ‏این تجهیزات، بسیار حیاتی است تیمی مجرب از بازرسان متخصص در زمینه جرثقیل در واحد بازرسی فنی جرثقیل‎ ‏شرکت تایکو گرد هم آمدند تا خدمات فنی مورد نیاز این صنعت را برای کارفرمایان محترم فراهم آورند۔ بخشی از خدماتی‎ ‏که این واحد ارائه میکند، عبارت است از :‎

  • بازرسی جرثقیل های سقفی
  • بازرسی جرثقیل های سیار
  • بازرسی جرثقیلهای برجی
  • بازرسی جرثقیلهای ‏دروازه ای
  • بازرسی جرثقیلهای دروازه ای
  • بازرسی انواع لیفتراک ها

یکی از مهمترین کارها برای امنیت محصول، سالم بودن عملکرد و ماندگاری جرثقیل در طول زمان استفاده از آن و بازرسی جرثقیل درزمان های مشخص است. ما در این مقاله می خواهیم هر چیزی درمورد بازرسی جرثقیل را لازم است را بررسی میکنیم.

پس تا پایان مقاله همراهمان شوید .


منظور از بازرسی جرثقیل چیست و چه اهمیتی دارد؟

جرثقیل یک تجهیز مکانیکی است با ابعاد و اندازه های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. یک جرثقیل از قسمت های مختلفی تشکیل شده که هر کدام وظایف مخصوصی دارند.

اجزای جرثقیل هنگام کار کرد در تماس و سایش پی در پی باهم قرار دارند.هنگام جابه جایی وسایل مختلف بر جرثقیل فشار زیادی وارد میشودکه برای همین باید قبل از هر کاری از جرثقیل ها بازرسی به عمل آید.

هدف از بازرسی جرثقیل پیدا کردن اشکالات و عیب های احتمالی است که ممکن است هنگام کارکرد جرثقیل رخ دهد.

جای تاسف دارد که بعضی اوقات به دلیل کم کاری در بازرسی جرثقیل باعث به وجود آمدن خسارت و آسیب های جدی مالی و جانی می شود.

جای تاسف دارد که بعضی اوقات به دلیل کم کاری در بازرسی جرثقیل باعث به وجود آمدن خسارت و آسیب های جدی مالی و جانی می شود.

شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران با سال ها تجربه در زمینه خدمات بازرسی جرثقیل، یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در زمینه بازرسی است. شرکت تایکو با داشتن تمامی مجوزهای لازم از سازمان ملی استاندارد و وزارت کار، آماده همه ی خدمات بازرسی جرثقیل در سراسر ایران است.

بازرسی جرثقیل از اساسی ترین و پر اهمیت ترین کارها برای تمام جرثقیل ها است زیرا مقصد از نوشتن دستورالعمل بازرسی جرثقیل ،رعایت موارد ایمنی، تعیین ویژگی های طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی و بازرسی های دوره ای برای جرثقیل ها است.

بازرسی کردن جرثقیل ها توسط ماموران بازرسی ایمنی بهداشت انجام می شود که از نظر فنی و یکی بودن قطعات جرثقیل با استانداردهای بین المللی که به شکل لیست هایی در اختیار بازرسان قرار داده می شود تا صدور یا عدم صدور گواهی سلامت جرثقیل عملی شود.

اگر عیب هایی در قطعات جرثقیل دیده شود به صاحبان این جرثقیل ها فرصت می دهند تا که این ایراد ها را رفع کرده و سپس دوباره برای گرفتن صدور گواهی سلامت جرثقیل اقدام کنند.

بعد از بررسی و پیدا کردن علت هر حادثه توسط بازرسان شرکت بازرسی، اگر مطمیئن شدند که وقوع حادثه به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و کاربری است. مسئولیت تماماً به عهده استفاده کننده خواهد بود.

ولی اگر شرکت بازرسی در مراحل بازرسی و عدم تشخیص درست کم کاری داشته باشد، با تشخیص کارشناس مقصر شناخته می‌شود. مقصر اتفاق هر که باشد باید خسارت های ناشی از اتفاق را جبران کند و به همین دلیل صدور گواهینامه سلامت تجهیزات از شرکت‌های بازرسی معتبر یکی از کارهای مهم شناخته شده است.


انجام بازرسی فنی چه ضرورتی دارد؟

در کارگاه‌ها، معمولا کارفرمایان برای اطمینان از امنیت مراحل کار و جلوگیری از ایجاد اتفاقات جبران ناپذیر و تاخیر احتمالی در کار شرکت پیمانکار را به انجام بازرسی فنی و دریافت گواهینامه سلامت برای تجهیزات مشمول استاندارد اجبار میکند. پس اگر در بازرسی ها، ایرادی مخالف با استانداردها دیده شد مجوز داده نمیشود زیرا اگر مشکل رفع نشود می تواند سبب بروز حادثه هایی خواهد شد.

هر خرابی و مشکل جرثقیل ، بر برنامه کاری کارگاه اثر مخرب می گذارد. به این علت خیلی مهم است که تمامی جرثقیل هاباید به طور خوب نگهداری شده و بازرسی جرثقیل باید در زمان مشخص و همان ابتدای کا انجام گیرد.زیرا بازرسی های منظم می تواند در طول زمان کار، امنیت جرثقیل را تضمین کند.

ما در شرکت بازرسی تایکو خدمات و اقدامات تخصصی و با کیفیت بازرسی انواع جرثقیل را بر اساس استاندارد در کمترین زمان ممکنانجام می دهیم . شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران با در اختیار داشتن دفتر و نمایندگی در اغلب استان های کشور، خدمات بازرسی جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت را با بهترین کیفیت و رقابتی ترین قیمت در سراسر ایران انجام می دهد.

بازرسی جرثقیل سقفی‎
بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل سقفی‎

مشاهده »
بازرسی جرثقیل ای سیار‎
بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل ای سیار‎

مشاهده »
بازرسی جرثقیلهای برجی‎
بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیلهای برجی‎

مشاهده »
بازرسی‎ جرثقیلهای ‏دروازه ای
بازرسی جرثقیل

بازرسی‎ جرثقیلهای ‏دروازه ای

مشاهده »
بازرسی انواع لیفتراک ها
بازرسی جرثقیل

بازرسی انواع لیفتراک ها

مشاهده »