امروز : 1403/05/02
بازرسی آسانسور وبالابر

بازرسی انواع آسانسورها ، پلکان برقی و پیاده رو متحرک

آسانسورها و پلکان برقی به صورت گسترده و با استفاده از تجهیزات و فن آوریهای متنوع، در ساختمانها مورد بهره برداری قرار میگیرند. به همین دلیل کسب اطمینان از ایمنی و عملکرد صحیح این تجهیزات بسیار حائز اهمیت است. تیم بازرسی فنی آسانسور و پله برقی شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران، متشکل از بازرسان خبره، در زمینه بازرسی آسانسور وبالابر فعالیت میکند. که جزئی از بازرسی فنی می باشد.

ارائه خدمات بازرسی در مراحل تولید، نصب بهره برداری و اجرای بازرسیهای ادواری، در حیطه تخصصی این تیم است. تایکو، تعهد حرفه ای خود میداند تا در جهت بهبود کیفی و ایمنی این تجهیزات گام بردارد و کلیه خدمات مورد نیاز در این زمینه را برای کارفرمایان محترم ارائه نماید. از جمله فعالیتهای این واحد، میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ارزیابی ایمنی
 • بازرسی آسانسور، پلکان برقی، پیاده رو متحرک و بررسی انطباق با استانداردهای مرتبط
 • بازرسی های ادواری و کنترل و نظارت بر نصب و بهره برداری انواع آسانسورها و پلکان برقی با کاربری و جانمایی های متفاوت
 • بازرسی آسانسور های بدون موتورخانه (Machine room less) و ارائه گواهینامه ایمنی آسانسور و پلکان برقی در سریعترین زمان ممکن ) بعد از تایید نهایی بازرس و تکمیل پرونده )

امروزه با افزایش ساخت و ساز برج ها و آپارتمان ها در جهان آسانسور و پله برقی را می توان یکی از مهمترین الزامات نام برد. و از آن مهمتر امر آماده کردن امنیت برای استفاده کنندگان و پرسنل تعمیر آسانسور و پله برقی و پیاده رو متحرک با استفاده از تکنیک ها و تجهیزات مختلف پر اهمیت است.

هر آنچه که لازم است ، در مورد بازرسی آسانسور،پلکان برقی و پیاده رو متحرک بدانیم در این مقاله مطالبی در خصوص آنها بیان می کنیم. پس با ما همراه باشید:

آسانسورو پلکان برقی و پیاده رو متحرک به عنوان یک کالای مشمول استاندارد اجباری است و در صورت نصب یک دستگاه آسانسور در یک ساختمان جدید یا قدیم باید توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شود.شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران با داشتن صلاحیت برای بازرسی و صدور گواهی در این امر بزرگ به مشتریان یاری میرساند تا تمامی موارد بازرسی آسانسور و،پلکان برقی و پیاده رو متحرک را بررسی کرده و کالای بدون عیب تحویل دهد. پس در صورت مشاهده ایراد مجوز استاندارد داده نمیشود و کالا بازگرداننده میشود.

شرکت بازرسی از جمله شرکت بازرسی تایکو پس از اطمینان از درست بودن اطلاعات ثبت نام و مدارک ارائه شده ، از آسانسورها بازرسی میکند.مدارک مورد نیاز به صورت زیر است:

فرم درخواست ، تصویر پروانه ساختمانی ، تصویر کارت ملی متقاضی ، فرم های تکمیل شده تاییدیه اجزا و مشخصات فنی ، فیش هزینه بازرسی و…

پس از انجام بازرسی گزارشی مبنی بر عدم تطابق های احتمالی توسط کارشناس بازرسی به نماینده شرکت عرضه کننده آسانسور جهت رفع و استانداردسازی آسانسور ارائه می گردد.

فرآیند بازرسی دوره ای یکساله است یعنی اینکه سرویس و نگهداری مرتب و حداقل ماهانه باید انجام شودتا امنیت دستگاه آسانسور حفظ شود وبا انجام این امر مهم سلامت استفاده کنندگان از دستگاه آسانسور را میتوان تضمین کرد.


گروه بازرسی آسانسور، پله برقی و پیاده رو متحرک شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران با داشتن شعبات در سراسر کشور، در زمینه بازرسی انواع آسانسورهای کششی ، هیدرولیک، آسانسورهای خاص، ضد حریق، انواع پله برقی و پیاده رو های متحرک فعالیت میکند . این شرکت با داشتن بازرسان حرفه ای تلاش میکند تمام مراحل بازرسی را انجام دهد.

به دلیل وجود ضرورت برای بازرسی آسانسورها پلکان برقی و پیاده رو متحرک از لحاظ امنیت و صدور گواهینامه های بازرسی اولیه و لزوم تمدید بازرسی دوره ای آسانسور که برای اطمینان بخشی به استفاده کنندگان ، کیفیت بازرسی انواع آسانسور،پلکان برقی و پیاده رو متحرک نصب شده در سطح کشور، افزایش یافته است و برای درک کردن اهمیت زیاد ایمنی آسانسورها آموزشهای علمی لازم برای این صنعت، داده می شود.

گروه بازرسی تایکو با ایجاد روشهای جدید مدیریتی و و ایجاداطمینان از عملکرد خود در بازرسی با به کار گیری سیستمهای نظارتی درست و روشهای جدید بازاریابی و توسعه کالا و بازار، گروهی هوشمند و حرفه ای فراهم کرده و با به وجود آوردن فضای رقابتی الگوی سایر گروههای سازمان است.

یکی از قسمت های گروه بازرسی آسانسور پلکان متحرک وپیاده روی متحرک واحد فنی است، بودن واحد فنی در این گروه به عنوان واحد کنترلی و نظارتی موجب افزایش کیفیت عملکرد بازرسی ها و صدور گواهینامه ها می شود که هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ کنترل مدارک بازرسی را انجام می دهند همچنین گروه بازرسی توانسته بازرسان آسانسورحرفه ای و باتجربه در شعب سراسر کشور را افزایش دهد.

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده در بالا نمی توان مدت زمان مشخصی از درخواست بازرسی تا صدور گواهی بازرسی بیان کرد ولی توصیه ما به شما این است که قبل از خرید دستگاه آسانسور پلکان برقی و پیاده رو متحرک از اعتبار پروانه طراحی و شرکت تولید کننده آنها اطمینان حاصل کنید و از شرکت های معتبر خریداری کنید.


برطبق الزامات استاندارد ملی و دستورالعمل‌های جاری در سازمان ملی استاندارد ایران، گواهی ایمنی و کیفیت صادره بوسیله شرکت‌های بازرسی فنی ،تایید صلاحیت می شود و مجوز های صادرشده یک سال اعتبار دارد. آسانسورهای که در حال استفاده هستند، باید تحت سرویس و نگهداری مستمر (ماهیانه) و همچنین بازرسی دوره ای آسانسور (سالیانه) قرار گیرند و گواهینامه دریافت کنند.

آسانسور هم مانند هر وسیله دیگر به رعایت استانداردهای خاص نیاز دارد. تا جایی که امروزه استاندارد آسانسور در تمام جهان اجباری است. که، استفاده از آسانسورها تنها با داشتن تائیدیه استاندارد آسانسور مجاز است.

بنابر مطالب گفته شده مدیران و مالکان آپارتمان‌ها با توجه به مقررات ملّی ساختمان وظیفه دارند، ضمن عقد قرارداد سرویس و نگهداری ماهانه با شرکت‌های نصب کننده آسانسور در مورد استفاده از خدمات شرکت‌های بازرسی که دارای صلاحیت از سازمان ملی استاندارد ایران برای انجام بازرسی ادواری (سالانه) و اخذ تاییدیه ایمنی و عملکرد اقدام کنند.

مجوز ها و تاییدیه‌های ایمنی و عملکرد صادرشده از سوی سازمان ملی استاندارد، به شرط انجام سرویس‌های ماهانه ازجانب نصابان مجاز، دارای یکسال اعتبار هستند که بعد از یکسال، نیاز به بازرسی مجدد و اخذ تائیدیه‌های سرویس‌های ماهانه ازجانب نصابان و سرویس‌دهندگان مجاز است.

شرکت خبرگان بین المللی تهران،دارای صلاحیت لازم برای بازرسی فنی از آسانسور ها را دارد که تمام عملیات این شرکت بر طبق مقررات بین المللی و تایید شده است.

دراین شرکت، بازرسی آسانسور توسط تکنسین های ماهر و با تجربه انجام میگیرد که آسانسور را از نظر کیفی و کمی مورد ارزیابی قرار میدهد تا به هنگام استفاده از این تجهیز اشکال و ایرادی بوجود نیاید.


گواهینامه استاندارد آسانسور

بعد از اینکه آسانسور نصب و راه‌اندازی شد باید بوسیله ی بازرسانی که توسط شرکت بازرسی مورد تایید هستند، از نظر ایمنی و کارایی ارزیابی شود که بعد از مطمئن شدن از لحاظ ایمنی و استاندارد بودن آسانسور، میتوان گواهی‌نامه استاندارد آسانسور گرفته ‌شود.

این گواهی ایمن و سالم بودن آسانسور را تایید میکند و نشانگر صحت آن است؛ گرفتن این گواهینامه واجب و ضروری است؛ در صورتی که ساختمانی هنوز پایان‌کار ندارد، اگر گواهی‌نامه استاندارد آسانسور را نداشته باشد، نمی‌توان برای آن پایان کار گرفت.

شرکت خبرگان بین المللی تهران توسط بازرسان متخصص خود ،عملیات مربوط به بازرسی آسانسور را انجام میدهدتا از نظر سلامت و ایمنی آن را ارزیابی کند وو اگر چنانچه ایمن و سالم بود گواهی استاندارد آسانسور داده میشود.


اطلاعات مفید قبل از درخواست بازرسی آسانسور

از آنجایی که آسانسور وسیله ای است که افراد را در فواصل عمودی ساختمان جا به جا میکند و به مقصد مورد نظرشان یا طبقاتی که میخواهند می رساند.پس با توجه به این امر که آسانسور مستقیم با جان افراد ارتباط دارد،بنابراین بایستی بسیار ایمن و کار آمد باشد در صورتی که این چنین نباشد امکان دارد خسارات غیر قابل جبرانی به جان و مال افراد بزند.

پس برای جلوگیری از بوجود آمدن خسارات جانی و مالی عملیات بازرسی آسانسور انجام میشود که توسط شرکت هاتی مورد تایید سازمان استاندارد است .شرکت خبرگان بین المللی تهران از جمله این شرکت ها است و ارزیابی های لازم را انجام میدهد تا هنگام استفاده افراد از این تجهیزات مشکلی بوجود نیاید.

۴ رکن اساسی مهم و اصلی برای ایمنی آسانسور که باعث میشوند آسانسوری ایمن داشت و با خیال راحت از آن استفاده کرد عبارتند از:

 1. لوازم با کیفیت
 2. نصب صحیح
 3. بازرسی آسانسور و اخذ استاندارد
 4. سرویس و نگهداری قطعات آسانسور

بازرسی آسانسور حین ساخت

اکثریت افراد اجناس باکیفیت تهیه می‌کنند، ولی به علت رعایت نکردن استانداردها نتیجه مطلوب را دریافت نمی‌کنند. از سوی دیگر تولیدکنندگان و استفاده کنندگان سیستم‌های آسانسور بایستی اطمینان داشته باشند که سازه‌های آسانسور قابلیت حمل و نقل ایمن افراد، کالاها یا تجهیزات را دارد و تمامی استاندارد های لازم را دارد.

همچنین لازم است تا پیش از استفاده، از کارکرد درست و ایمن آن مطمئن شد. با توجه به همه این موارد میتوان نتیجه گرفت که بازرسی آسانسور حین ساخت از الزامات و ضرورت های بازرسی فنی است که باید توسط شرکت بازرسی انجام شود.

شرکت‌های بازرسی آسانسور به عنوان مرجعی معتبر هستند که با انجام تست‌ها و بررسی‌های مختلف این اطمینان را برای مصرف‌کنندگان بوجود میآورند که در محیطی ایمن جا‌به‌جا ‌شوند.

شرکت خبرگان بین المللی تهران از جمله این شرکت های بازرسی هست که ارزیابی های لازم حین ساخت آسانسور را انجام میدهد تا بتواند تجهیزات را از نظر سلامت کنترل و بررسی کند و بدون ایراد در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد تا از بوجود آمدن خسارت های جانی و مالی در هنگام استفاده جلوگیری شود.


بازرسی آسانسور شامل چه مواردی است؟

بازرسی آسانسور شامل چک‌لیست‌هایی موارد زیر است:

 • • بازرسی ضربه گیر
 • • بازرسی وزنه تعادل ضربه‌گیر
 • • بازرسی ایمنی آسانسور
 • • بازرسی گاورنر
 • • بازرسی دستگاه اسلک، طناب
 • • بازرسی برق اضطراری

بازرسی انواع آسانسور

عملکرد آسانسورهای باربری و مسافربری به وسیله نیروی برق یا پمپ هیدرولیکی انجام می‌شود و به دلیل استفاده روزانه افرا د زیاد از آسانسور ،اهمیت نگهداری و بازرسی آسانسور بوجود می آید. در بازرسی آسانسور بایستی این وسیله از لحاظ فنی و ایمنی از لحظه ساخت تا هنگام استفاده بایستی توسط افراد دارای صلاحیت بررسی شود.بازرسان شرکت های بازرسی از جمله شرکت خبرگان بین المللی تهران این ارزیابی ها را انجام میدهند.

بازرسی آسانسور علاوه بر حین ساخت ،بایستی به صورت دوره‌ای مطابق با چک لیست‌ها انجام شود. ازجمله مواردی که با توجه به آن‌ها افراد استفاده کننده از آسانسور می‌توانند به بازرسی بهتر کمک کنند عبارتنداز:

 • • اطمینان از نگهداری تمام کپسول‌های آتش نشانی در مکان‌های مناسب.
 • • عملکرد صحیح درب کابین آسانسور و قفل شدن آن.
 • • خالی بودن کابین آسانسور از اشیایی که به آسانسور مرتبط نیست.
 • • عدم استفاده از آسانسور برای باربری.
 • • رعایت حفظ روشنایی در تمام مراحل فرود.
 • • وجود یک خط اختصاصی برای سرویس تلفن آسانسور و اطمینان از درست بودن آن.
 • • اطلاع به مکانیک آسانسور در صورت وجود عملکرد شدید غیرمتعارف مانند سر و صدا، ضربه، بستن درب به صورت متفاوت، چراغ غیر قابل استفاده، دکمه‌های شکسته

این موارد در بعد از نصب آسانسور به صورت دوره ای باید انجام شود تا بتواند از بوجود آمدن مشکلات و خسارات جلوگیری کرد.

در پایان باید گفت که امنیت آسانسور امری غیر قابل چشم‌پوشی است. این موضوع فقط امری لازم از نظر قانون نیست بلکه یکی از اساسی‌ترین مسائلی است که باید دقت زیادی کرد و برای همین امر لازم به انجام بازرسی فنی توسط شرکت های بازرسی است تا بتوان امنیت و سلامت این تجهیز را تایید کرد.

شرکت خبرگان بین المللی تهران ، با انجام بازرسی فنی برای انواع آسانسور این اطمینان را میدهد که آسانسور هایی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد که بدون بروز خسارات بتواننداز این وسیله استفاده کنند.


نحوه کارکرد آسانسورها

قاعده کلی عملکرد آسانسور شبیه به سیستم قرقره بالابر است. آسانسور از مکانیزم‌های پیشرفته‌ای برای تحمل بار استفاده می‌کند. در اصل آسانسور یک جعبه فلزی در ابعاد مختلف است که به یک طناب فلزی بسیار سخت متصل شده است.

این طناب از چرخ قرقره آسانسور در قسمت موتور عبور می‌کند که کار آن محکم نگه داشتن طناب فلزی می‌باشد. این سیستم توسط یک موتور قابل اجرا است. هنگامی که سوئیچ روشن است و آسانسور بالا و پایین می‌رود یا متوقف می‌شود، موتور می‌تواند فعال شود.

آسانسورها قطعات بسیار پیچیده‌ای از تجهیزات هستند که برای ادامه کار ایمن و بدون دردسر نیاز به نگهداری مداوم دارند. نقص در آسانسور می‌تواند خطرات ایمنی جدی را ایجاد کند و باعث تعمیرات گران قیمت شود. برای اجتناب از این مسائل و اطمینان از این که همه تجهیزات در شرایط خوب و مطابق با مقررات ساختمان کار می‌کنند، به بازرسی دوره ای آسانسور نیاز داریم. انجام بازرسی‌های منظم می‌تواند خطرات را کاهش دهد.

در گذشته قبل از آنکه صنعت آسانسور تشکیل شود، کنترل نهایی آسانسور ها توسط افراد با تجربه و متخصص شرکتهای فروشنده صورت میگرفت، هر چند این روش اشکالاتی داشت و کاملا درست نبود .ولی در هر صورت نشان دهنده ی نظارت در نصب و بهره برداری آسانسور بود.

ولی در حال حاضر ، بین بعضی از شرکتها به دلایل مختلف با کارفرما در رابطه با خرابی آسانسور و مشکلات آن اختلاف بوجود می آمد، که به خاطر وجود نداشتن سازمان نظارتی و پاسخگویی، داستانهای زیادی اتفاق می افتاد، ولی بعد از تاسیس شرکت های بازرسی این مشکلات حل شد .

بنابراین امروزه پس از نصب و راه اندازی آسانسور، قبل از استفاده از این تجهیز ، لازم و ضروری است که گواهی تائیدیه نصب آسانسور و بهره برداری از آن ،توسط شرکتهای بازرسی مورد تائید اداره استاندارد صادر و اخذ شود.

شرکت تایکو به انجام بازرسی های فنی در زمینه کارایی آسانسور ارائه میدهد تا قبل از اینکه در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد دارای استاندارد های لازم باشند.به این صورت که کلیه موارد کنترل، باید از طریق شرکت بازرسی پیگیری شود. در مراحل بازرسی آسانسور، همه ی شرکت های بازرسی از یک روش استفاده نمی کنند و در هر قسمت از قسمتهای بازرسی، به صورت سلیقه ای عمل می کنند.

با توجه به این موضوع که انجام بازرسی آسانسور برای اطمینان از ایمنی و کارایی آن، ضروری و پر اهمیت است. زیرا آسانسور یکی از پرکاربردترین وسایل حمل و نقل است که روزانه افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. این بازرسی با هدف اطمینان از تطابق با استانداردها انجام میشود. شرکت خبرگان بین المللی تهران با انجام بازرسی فنی بر روی آسانسور ها،صحت آن را تایید میکنند تا هنگام استفاده از این وسیله مشکل و خساراتی به وجود نیاید.

درواقع استانداردسازی آسانسور گواهینامه ایمنی و سلامت آن است که گرفتن آن به از نظر قانونی برای دریافت پایان کار ساختمان‌های نوساز ضروری و لازم است. بعد از بازرسی آسانسور و دریافت استاندارد اولیه بهتر است که بازرسی‌های دوره ای هم به صورت سالانه انجام شود. شرکت تایکو به عنوان شرکت معتبر بازرسی به انجام ارزیابی و کنترل آسانسور میپردازد که انجام این بازرسی های فنی در مراحل مختلفی انجام میپذیرد.


بازرسی آسانسور شامل چه مواردی است؟

 • • بازرسی ضربه گیر
 • • بازرسی وزنه تعادل ضربه‌گیر
 • • بازرسی ایمنی آسانسور
 • • بازرسی گاورنر
 • • بازرسی دستگاه اسلک، طناب
 • • بازرسی برق اضطراری

چه کسی باید آسانسور را بازرسی کند؟

امروزه همانطور که گفته شد با توجه به افزایش تعداد آسانسور و پله برقی های نصب شده، به جهت اینکه استفاده کنندگان از لحاظ ایمنی مطمئن شوند، شرکت های بازرسی آسانسور هم بیشتر شده است که این شرکت های بازرسی از جمله شرکت خبرگان بین المللی تهران در این راستا انواع بازرسی آسانسورهای الکتریکی، هیدرولیک، مسافربر، خدماتی، باربر، خودروبر و بیمارستانی را انجام میدهند.

تمامی این بازرسی های فنی که بر روی آسانسور ها انجام میگیرد باید بر اساس استانداردهای جهانی و استانداردهای ملی ایران صورت گیرد.شرکت خبرگان این بازرسی ها را توسط افراد دارای تخصص در این زمینه به انجام می رساند.


شرایط بازرس آسانسور چیست؟

1.براساس مقررات موجود صدور گواهینامه بازرسی تنها از طریق شرکت های بازرسی مستقل تائید صلاحیت شده در مرکز ملی تائید صلاحیت ایران به عنوان شخصیت حقوقی امکان پذیر است که شرکت تایکو دارای این صلاحیت است.

2.انجام فرایند بازرسی توسط بازرسین و مدیر فنی و تحت اعتبار شرکت بازرسی آسانسور انجام می شود.

بازرسین فعال در شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران باید دارای شرایط زیر باشند:

1.دارای مدرک تحصیلی مرتبط باشند. قبل ازاین دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی با سابقه کار و یا حداقل کاردانی در رشته های فنی و مهندسی با سابقه کار در نظر گرفته می شد که اخیراً در تعریف رشته های فنی و مهندسی فقط رشته های زیر برای فعالیت در این حوزه ابلاغ شده است: - مهندسی مکانیک و کلیه گرایش های آن - مهندسی برق و کلیه گرایش های آن - مهندسی عمران و کلیه گرایش های آن - مهندسی متالورژی و کلیه گرایش های آن - مهندسی صنایع و کلیه گرایش های آن

2.دوره های آموزشی مرتبط با بازرسی فنی آسانسور را در مراجع مورد تائید در سازمان ملی استاندارد گذرانده باشند.

3.دانش کافی در حوزه بازرسی فنی آسانسورهای برقی را داشته باشند.

4. مهارت کافی در انجام بازرسی فنی در رابطه با انواع آسانسور را داشته باشند.

بی شک تمامی بازرسان شرکت تایکو دارای شرایط ذکر شده فوق هستند و میتوان با خیال راحت به کار آنها اطمینان کرد.


چگونه می‌توان گواهی استاندارد آسانسور دریافت کرد؟

برای دریافت استاندارد آسانسور بایستی به یک شرکت معتبر آسانسور از جمله شرکت خبرگان بین المللی تهران ،مراجعه کرده و قراردادی برای استانداردسازی آسانسور منعقد کرد؛ بعد از انجام مراحلی، بازرسان برای بازدید از آسانسور به محل مورد نظر میروند و بر اساس یک چک‌لیست موارد استاندارد ایمنی آسانسور، آسانسور مورد نظر را بررسی میکنند وس از مطمئن شدن از درست کار کردن آسانسور گواهی استاندارد آسانسور را صادر میکنند.


انواع آسانسور

آسانسور هیدرولیکی

آسانسور هیدرولیکی بوسیله پیستونی که درون یک سیلندر حرکت می‌کند، از راه نیرو تغذیه می‌شود. حرکت پیستون را می‌توان با پمپاژ روغن هیدرولیک به سیلندر انجام داد. پیستون کابین آسانسور را به راحتی بالا می‌برد و روغن را می‌توان با یک شیر الکتریکی کنترل کرد.

آسانسور بادی (پنوماتیک)

آسانسور پنوماتیک را می‌توان با یک سیلندر خارجی بسیار شفاف طراحی کرد. کارکرد، نگهداری و نصب این دسته از آسانسورها در مقایسه با آسانسورهای سنتی بسیار ساده است. به دلیل طراحی مستحکم آن، قابل استفاده در منازل است. از مزایای اصلی استفاده از این آسانسورها می‌توان به طراحی محکم و روان، سرعت و انعطاف پذیری، کارآمد بودن انرژی و بسیار بی‌خطر بودن اشاره کرد.

آسانسورهای کششی

این دسته از آسانسورها جز محبوب‌ترین‌ها هستند که شامل کابل‌های فولادی و طناب‌های بالابر بوده که در بالای قرقره به موتور متصل شده است. کاربرد این نوع از آسانسورها برای ساختمان‌هایی با ارتفاع متوسط و بلند بوده و سرعت حرکتی بسیار بیشتر از آسانسورهای هیدرولیک دارند. وزنه تعادل در این آسانسورها باعث می‌شود که آسانسور بسیار کارآمد باشد.

آسانسور کپسولی

این دسته از آسانسورها در ساختمان‌های بسیار شیک به عنوان دکوراسیون آن ساختمان استفاده می‌شوند. ویژگی و برتری این آسانسور عمدتا به دلیل طراحی آن است.

به طور کلی، آسانسورهای صنعتی و ساختمانی به دو صورت هیدرولیکی و کششی می‌باشند و بازرسی از آن‌ها به شکل از پیش بهره‌برداری، حین ساخت و دوره‌ای انجام می‌شود.

تمامی این انواع آسانسور نیاز به بازرسی فنی دارد که این عملیات را شرکت خبرگان بین المللی تهران با در نظر گرفتن استاندارد های بین المللی انجام میدهد. افرادی که در این شرکت مشغول فعالیت در بازرسی آسانسور هستند دارای تخصص و تجربه ای کافی در این زمینه میباشند که میتوان به کار آنها اطمینان کرد.


مشکلات حین بازرسی دوره ای آسانسور

اگر در بازرسی آسانسور نواقصی دیده شد، بازرسان آن‌ها را بر اساس شدت طبقه‌بندی کرده و یک زمان‌بندی برای تعمیر آنها تعیین می‌کنند. بازرسین شرکت خبرگان بین المللی تهران مشکلاتی که به طور مستقیم بر عملکرد ایمنی تاثیر می‌گذارند را شناسایی میکنند و بلافاصله در جهت رفع آن مشکل تعمیرات لازم را به انجام میرسانند

استفاده از آسانسور بدون بازرسی‌های فنی دوره‌ای بسیار خطرناک است و تعمیر و نگهداری آسانسور به شکل ماهانه برای بررسی وضعیت عمومی آسانسور و رفع نقایص آن انجام می‌شود. بنابراین، بازرسی دوره‌ای یک بازرسی آسانسور دقیق است که مشخص میکند که آسانسور از نظر ایمنی برای استفاده مناسب باشد. بازرسی آسانسور به صورت دوره ای کمک میکند تا با داشتن بالاترین کیفیت و استانداردهای بین المللی بتوان از آسانسور ها استفاده کرد.

شرکت خبرگان بین المللی تهران به عنوان یک سازمان بازرسی آسانسور مجاز، میتواند مجموعه‌ای جامع از بازرسی‌ها را با کارشناسان متخصص خود انجام دهد و افراد می‌توانند با کمک گرفتن از این شرکت از ایمنی کار آسانسورهای خود مطمئن شوند.

بازرسی های ادواری و کنترل و نظارت بر نصب و بهره برداری انواع آسانسورها و پلکان برقی با کار
بازرسی آسانسور وبالابر

بازرسی های ادواری و کنترل و نظارت

مشاهده »
بازرسی آسانسور های بدون موتورخانه (Machine room less) و ارائه گواهینامه ایمنی آسانسور و پل
بازرسی آسانسور وبالابر

بازرسی آسانسور های بدون موتورخانه

مشاهده »