امروز : 1401/07/06
بازرسی آسانسور وبالابر

بازرسی انواع آسانسورها ، پلکان برقی و پیاده رو متحرک

آسانسورها و پلکان برقی به صورت گسترده و با استفاده از تجهیزات و فن آوریهای متنوع، در ساختمانها مورد بهره برداری قرار میگیرند. به همین دلیل کسب اطمینان از ایمنی و عملکرد صحیح این تجهیزات بسیار حائز اهمیت است. تیم بازرسی فنی آسانسور و پله برقی شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران، متشکل از بازرسان خبره، در زمینه بازرسی آسانسور وبالابر فعالیت میکند. که جزئی از بازرسی فنی می باشد.

ارائه خدمات بازرسی در مراحل تولید، نصب بهره برداری و اجرای بازرسیهای ادواری، در حیطه تخصصی این تیم است. تایکو، تعهد حرفه ای خود میداند تا در جهت بهبود کیفی و ایمنی این تجهیزات گام بردارد و کلیه خدمات مورد نیاز در این زمینه را برای کارفرمایان محترم ارائه نماید. از جمله فعالیتهای این واحد، میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • ارزیابی ایمنی
  • بازرسی آسانسور، پلکان برقی، پیاده رو متحرک و بررسی انطباق با استانداردهای مرتبط
  • بازرسی های ادواری و کنترل و نظارت بر نصب و بهره برداری انواع آسانسورها و پلکان برقی با کاربری و جانمایی های متفاوت
  • بازرسی آسانسور های بدون موتورخانه (Machine room less) و ارائه گواهینامه ایمنی آسانسور و پلکان برقی در سریعترین زمان ممکن ) بعد از تایید نهایی بازرس و تکمیل پرونده )

امروزه با افزایش ساخت و ساز برج ها و آپارتمان ها در جهان آسانسور و پله برقی را می توان یکی از مهمترین الزامات نام برد. و از آن مهمتر امر آماده کردن امنیت برای استفاده کنندگان و پرسنل تعمیر آسانسور و پله برقی و پیاده رو متحرک با استفاده از تکنیک ها و تجهیزات مختلف پر اهمیت است.

هر آنچه که لازم است ، در مورد بازرسی آسانسور،پلکان برقی و پیاده رو متحرک بدانیم در این مقاله مطالبی در خصوص آنها بیان می کنیم. پس با ما همراه باشید:

آسانسورو پلکان برقی و پیاده رو متحرک به عنوان یک کالای مشمول استاندارد اجباری است و در صورت نصب یک دستگاه آسانسور در یک ساختمان جدید یا قدیم باید توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شود.شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران با داشتن صلاحیت برای بازرسی و صدور گواهی در این امر بزرگ به مشتریان یاری میرساند تا تمامی موارد بازرسی آسانسور و،پلکان برقی و پیاده رو متحرک را بررسی کرده و کالای بدون عیب تحویل دهد. پس در صورت مشاهده ایراد مجوز استاندارد داده نمیشود و کالا بازگرداننده میشود.

شرکت بازرسی از جمله شرکت بازرسی تایکو پس از اطمینان از درست بودن اطلاعات ثبت نام و مدارک ارائه شده ، از آسانسورها بازرسی میکند.مدارک مورد نیاز به صورت زیر است:

فرم درخواست ، تصویر پروانه ساختمانی ، تصویر کارت ملی متقاضی ، فرم های تکمیل شده تاییدیه اجزا و مشخصات فنی ، فیش هزینه بازرسی و…

پس از انجام بازرسی گزارشی مبنی بر عدم تطابق های احتمالی توسط کارشناس بازرسی به نماینده شرکت عرضه کننده آسانسور جهت رفع و استانداردسازی آسانسور ارائه می گردد.

فرآیند بازرسی دوره ای یکساله است یعنی اینکه سرویس و نگهداری مرتب و حداقل ماهانه باید انجام شودتا امنیت دستگاه آسانسور حفظ شود وبا انجام این امر مهم سلامت استفاده کنندگان از دستگاه آسانسور را میتوان تضمین کرد.

گروه بازرسی آسانسور، پله برقی و پیاده رو متحرک شرکت بازرسی خبرگان بین المللی تهران با داشتن شعبات در سراسر کشور، در زمینه بازرسی انواع آسانسورهای کششی ، هیدرولیک، آسانسورهای خاص، ضد حریق، انواع پله برقی و پیاده رو های متحرک فعالیت میکند . این شرکت با داشتن بازرسان حرفه ای تلاش میکند تمام مراحل بازرسی را انجام دهد.

به دلیل وجود ضرورت برای بازرسی آسانسورها پلکان برقی و پیاده رو متحرک از لحاظ امنیت و صدور گواهینامه های بازرسی اولیه و لزوم تمدید بازرسی دوره ای آسانسور که برای اطمینان بخشی به استفاده کنندگان ، کیفیت بازرسی انواع آسانسور،پلکان برقی و پیاده رو متحرک نصب شده در سطح کشور، افزایش یافته است و برای درک کردن اهمیت زیاد ایمنی آسانسورها آموزشهای علمی لازم برای این صنعت، داده می شود.

گروه بازرسی تایکو با ایجاد روشهای جدید مدیریتی و و ایجاداطمینان از عملکرد خود در بازرسی با به کار گیری سیستمهای نظارتی درست و روشهای جدید بازاریابی و توسعه کالا و بازار، گروهی هوشمند و حرفه ای فراهم کرده و با به وجود آوردن فضای رقابتی الگوی سایر گروههای سازمان است.

یکی از قسمت های گروه بازرسی آسانسور پلکان متحرک وپیاده روی متحرک واحد فنی است، بودن واحد فنی در این گروه به عنوان واحد کنترلی و نظارتی موجب افزایش کیفیت عملکرد بازرسی ها و صدور گواهینامه ها می شود که هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ کنترل مدارک بازرسی را انجام می دهند همچنین گروه بازرسی توانسته بازرسان آسانسورحرفه ای و باتجربه در شعب سراسر کشور را افزایش دهد.

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده در بالا نمی توان مدت زمان مشخصی از درخواست بازرسی تا صدور گواهی بازرسی بیان کرد ولی توصیه ما به شما این است که قبل از خرید دستگاه آسانسور پلکان برقی و پیاده رو متحرک از اعتبار پروانه طراحی و شرکت تولید کننده آنها اطمینان حاصل کنید و از شرکت های معتبر خریداری کنید.


بازرسی های ادواری و کنترل و نظارت بر نصب و بهره برداری انواع آسانسورها و پلکان برقی با کار
بازرسی آسانسور وبالابر

بازرسی های ادواری و کنترل و نظارت

مشاهده »
بازرسی آسانسور های بدون موتورخانه (Machine room less) و ارائه گواهینامه ایمنی آسانسور و پل
بازرسی آسانسور وبالابر

بازرسی آسانسور های بدون موتورخانه

مشاهده »